اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

سرشماری دندانپزشکی برای آشنایی بیشتر با مشکلات این متخصصان

سرشماری دندانپزشکی

این آمار بخشی از سرشماری دندانپزشکی FMC است که تصویری از این حرفه است. این سرشماری بر اساس نظرسنجی از بیش از 800 متخصص دندانپزشکی از هر چهار کشور است.

دو سوم متخصصان دندانپزشکی می‌گویند که سلامت روان آنها در طول همه گیری کرونا بدتر شده است. بسیاری فاش کردند که در نتیجه کار در دندانپزشکی احساس «عصبی»، «افسردگی» و «ناامنی» داشتند.

تقریباً یک نفر از هر چهار (23٪) نشان داد که برای سلامت روان خود به دنبال کمک بوده است. علاوه بر این، 14 درصد تکان دهنده به خودکشی فکر کرده بودند.

 

ارتباط سرشماری دندانپزشکی و کویید 19

دندانپزشکی برای مدت طولانی به عنوان یک حرفه تنها در نظر گرفته شده است. به ویژه، در بیماری همه‌گیری کرونا عدم اطمینان زیادی در مورد ارائه مراقبت ایجاد کرد. این به نگرانی‌های فزاینده‌ای در مورد سلامت و رفاه افرادی که در محیط دندانپزشکی کار می‌کنند افزود.

به گفته برخی از مفسران، بسیاری از تیم‌های دندانپزشکی با استرس غلبه کردند. حتی قبل از اینکه کووید -19 بریتانیا را فرا بگیرد، آنها از خواسته‌های نظارتی خسته و تحت تأثیر اهداف بیماران قرار گرفتند.

در سرشماری دندانپزشکی، 44 درصد گفتند که سلامت روانشان به دلیل همه گیری «کمی» بدتر شده است. به طرز تکان دهنده‌ای، 22 درصد نشان دادند که وضعیت “به طور قابل توجهی” بدتر شده است.

گالر ی تصاویر