رشته های جدید فناوری های نوین پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ایران راه اندازی می شود

دانشگاه

رئیس دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران از راه اندازی سه رشته بیوتکنولوژی دارویی، مهندسی پزشکی بیو الکتریک و سیستم بیومدیسین در مقطع p.hd خبر داد.

به گزارش اول دنت، دکتر محمد تقی جغتایی در بازدید دکتر عبدالرضا پازوکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران از دانشکده فناوری های نوین پزشکی با تشریح دستاوردهای این دانشکده به برخی انتظارات و همچنین درخواست های اعضای هئیت علمی دانشکده پرداخت.

رئیس دانشکده فناوری های نوین پزشکی با اشاره به چاپ 821 مقاله از سال 2014 تا 2023 از سوی این دانشکده عنوان کرد: پایه های تاسیس این دانشکده در دوره معاونت آموزشی دکتر پازوکی ایجاد شد و هم اکنون در رشته های مهندسی بافت، تصویربرداری مولکولی، نانو فناوری پزشکی، علوم اعصاب و پزشکی مولکولی فعالیت می کند و سه رشته بیوتکنولوژی دارویی، مهندسی پزشکی بیو الکتریک و سیستم بیومدیسین در مقطع p.hd راه اندازی می شود.

(h-index) محققین دانشکده فناوری های نوین پزشکی از همه دانشکده های دانشگاه بالاتر است

جغتایی با اشاره به جایگاه مقالات دانشکده فناوری های نوین پزشکی که 314 مقاله در جایگاه Q1 و 358 مقاله در جایگاه بین المللی و با (IF) 4.2 است، گفت: براین اساس (h-index) بهره‌وری و تأثیرگذاری علمی محققین، دانشکده فناوری های نوین پزشکی از همه دانشکده های دانشگاه بالاتر است.

وی با تاکید بر هزینه بر بودن مواد مورد استفاده در تحقیقات دانشکده فناوری های نوین پزشکی که در نهایت منجر به چاپ مقالات علمی می شود، افزود: جایگاه رشته های این دانشکده در سطح دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در رتبه های یک تا سوم است، به طور مثال جایگاه رتبه مهندسی بافت دانشکده فناوری های نوین دانشگاه در رتبه نخست کشور است.

جغتایی با قدردانی از حمایت رئیس دانشگاه برای ارائه فضای 400 متری زیر استخر دانشگاه به دانشکده فناوری های نوین گفت: در چند حوزه براساس سیاست های هفت گانه دانشگاه از جمله هوش مصنوعی اقدامات گسترده ای در سال 1402 صورت می پذیرد و در حوزه مهم مسئولیت اجتماعی نیز با پیگیری محمد حسین کفایی مهر مدیر روابط عمومی دانشگاه، محصولات رسانه ای متعددی از جمله پادکست تولید می شود. همچنین 6 سمینار و 80 کارگاه وبیناری نیز برگزار خواهد شد.

ریاضی: برآورد توسعه کاربردهای هوش مصنوعی در پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

در ادامه این نشست دکتر حسن ریاضی مشاور فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز با توضیح درخصوص (اقدامات انجام شده – در حال اجرا و چه می خواهیم) به تشریح برگزاری همایش و همکاری های بین‌المللی و ارتباط با صنعت پرداخت و گفت: مجوز جذب به همراه تسهیل همکاری بیمارستان ها برای ارائه اطلاعات کاربردهای فناوری های نوین در پزشکی از مهمترین درخواست ها است. همچنین برای ایجاد رقابت بین فعالین حوزه بالینی، شاخص پایش و ارزیابی توسعه کاربردهای هوش مصنوعی در پزشکی نیز در دانشگاه علوم پزشکی ایران برآورد می شود.

در ادامه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با مدیران و اعضای هیئت علمی دانشکده فناوری های نوین، مباحث متعددی در حوزه های رفاهی، علمی و مالی مطرح شد.

 

منبع : روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه