دکتر یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت،

دکتر یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت،

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، با اعلام این خبر، اظهار داشت: با اعلام نتایج رتبه بندی تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی برترین‌ها در زمینه فعالیت‌های فناورانه نیز معرفی شدند.

معرفی برترین‌های فعالیت‌های فناورانه در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی

وی افزود: بر اساس این رتبه بندی در میان دانشگاه‌های تیپ یک به ترتیب دانشگاه تهران، شهید بهشتی و شیراز رتبه یک تا سه را کسب کردند، در میان دانشگاه‌های تیپ دو کرمانشاه، گیلان و همدان برترین امتیازات را کسب کردند و دانشگاه‌های شاهرود، بم و خراسان شمالی در تیپ سه بیشترین امتیاز فعالیت‌های فناوری را به دست آوردند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، تصریح کرد: در ارزشیابی این دوره از دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی محور تولید فناوری با ۹ عنوان و ۲۶ شاخص مورد ارزیابی قرار گرفته است و حداکثر امتیاز اختصاص داده شده به این محور ۱۰۰۰ است.

پناهی با اشاره به جزئیات شاخص‌های ارزشیابی محور فعالیت‌های فناوری خاطرنشان عنوان کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی از جنبه واحدهای فناور، پروژه فناوری، محصول در سه بخش نمونه محصول، دارای مجوز و تجاری شده، فروش تحقق یافته و صادرات انجام شده، ثبت اختراع، ارائه خدمات، جذب اعتبارات، جشنواره شامل کسب جایزه از جشنواره‌های داخلی یا بین المللی، برگزاری رویداد استارتاپ یا ایجاد غرفه در نمایشگاه ملی و منطقه‌ای و بین المللی و در شاخص نهایی آموزش و فرهنگ سازی مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفته‌اند.

فهرست برترین مراکز رشد توسعه‌یافته؛ درحال توسعه و نوپا

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، با تاکید بر رعایت عدالت در ارزیابی‌های به تفاوت مراکز رشد اشاره کرد و گفت: مراکز رشد سلامت که در کشور فعال هستند به سه دسته توسعه یافته، درحال توسعه و نوپا قابل دسته بندی هستند و هر یک از مراکز رشد با همتایان خود مقایسه و امتیاز دهی شده است.

وی اظهار داشت: در مجموع امتیازات مراکز رشد توسعه یافته سال ۱۴۰۰ مرکز رشد فناوری فرآورده‌های دارویی تهران، فناوری لوازم و تجهیزات پزشکی و بیوتکنولوژی شیراز بالاترین امتیاز را کسب کرد.

پناهی گفت: مرکز رشد فناوری سلامت کرمانشاه، فناوری تجهیزات پزشکی تبریز و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بالاترین امتیاز مراکز رشد در حال توسعه ۱۴۰۰ را از آن خود کردند و مرکز رشد تجهیزات پزشکی شهید بهشتی، فناوری‌های نوین دندانپزشکی شهید بهشتی و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز بالاترین امتیاز مراکز رشد نوپا را به دست آوردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه