دو حزب مخالف کانادا برای حل مشکلات دسترسی مردم به خدمات درمانی با یکدیگر توافق کردند

دو حزب مخالف کانادا برای حل مشکلات دسترسی مردم به خدمات درمانی با یکدیگر توافق کردند

توافق دو حزب لیبرال و دموکرات کانادا برای بهره‌مند کردن کاناداییان کم‌درآمد از خدمات سلامت دهان
دو حزب مخالف کانادا برای حل مشکلات دسترسی مردم به خدمات درمانی با یکدیگر توافق کردند

دو حزب مخالف کانادا برای حل مشکلات دسترسی مردم به خدمات درمانی با یکدیگر توافق کردند -احزاب لیبرال و دموکرات کانادا برای اجرای برنامه‌های جدید سلامت دهان با هدف در دسترس قرار دادن خدمات درمانی برای قشر متوسط و کم‌درآمد توافق کردند.
به گزارش سی‌بی‌سی؛ حزب لیبرال تصمیم دارد در مقابل حمایت دموکرات‌ها از دولت؛ برخی از اولویت‌های حزب دموکرات از جمله برنامه‌های سلامت دهان آن را اجرایی کند.
جاستین ترودو؛ نخست وزیر کانادا در یک کنفرانس خبری؛ اعلام کرده است این دو حزب تصمیم گرفته‌اند بر روی برنامه‌هایی که بر سر آن‌ها توافق دارند کار کنند.
او در وبسایت شخصی خود نوشته است: «کانادایی‌ها برای فائق آمدن بر چالش جهانی پاندمی کووید ۱۹ سخت کار می‌کنند. افرادی که به این پارلمان رأی داده‌اند، انتظار هیچ‌گونه تعللی در ساخت یک آینده‌ی بهتر و مطمئن‌تر را ندارند و خواهان اقتصاد رو به رشد، انرژی سبز، دسترسی به مسکن و خدمات مراقبت از کودک مقرون به صرفه و خدمات درمانی بهتر هستند. اگرچه تضاد احزاب در سیاست امری بدیهی است؛ اما هیچ‌کس از افزایش دوقطبی شدن شرایط و ناکارآمدی پارلمان در فراهم آوردن نیازهای مردم سود نمی‌برد. در شرایط سخت و بی‌ثبات کنونی، مردم کانادا از ما توقع دارند دست به دست هم دهیم و برای ساختن زندگی بهتر برای آن‌ها تلاش کنیم.»
او در بخش دیگری از پیام خود، پس از شرح خدمات درمانی دندان‌پزشکی در نظر گرفته شده در توافق بین دو حزب لیبرال و دموکرات نوشته است: «باید به این موضوع توجه کنیم سیستم‌های درمانی به دلیل کووید ۱۹ تحت فشار قرار گرفته‌اند و احزاب باید بدانند اختصاص بودجه بیشتر در اسرع وقت در این بخش مورد نیاز است. ما با استان‌ها همکاری خواهیم کرد تا ببینیم چه‌طور می‌توان سلامتی بیشتری برای کانادایی‌ها به ارمغان آورد و این اقدامات شامل تأمین پزشکان و پرستاران بیشتر برای خدمات درمانی اولیه، خدمات سلامت روان، خدمات سالمندان در خانه و جمع‌آوری اطلاعات بهتر خواهد بود.»
جاگمیت سینگ، رهبر حزب دموکرات (NDP) هم در کنفرانس خبری خود گفته است: «ما تصمیم داریم به افرادی که به خدمات درمانی دندان‌پزشکی نیاز دارند؛ اما نمی‌توانند از پس هزینه‌های آن برآیند کمک کنیم.»

پوشش کامل خدمات درمانی برای قشر کم‌درآمد تا سال ۲۰۲۵ – دو حزب مخالف کانادا برای حل مشکلات دسترسی مردم به خدمات درمانی با یکدیگر توافق کردند

بر اساس گزارش‌هایی که از سوی نهاد نخست وزیری منتشر شده، برنامه پیشنهادی سلامت دهان، از سال ۲۰۲۲ برای افراد زیر ۱۲ سال آغاز خواهد شد و سال ۲۰۲۳ به تدریج به افراد زیر ۱۸ سال، بزرگسالان و افراد دارای نقص جسمانی می‌رسد. زمان پوشش کامل جامعه کانادا در این برنامه، سال ۲۰۲۵ اعلام شده است.
برنامه سلامت دهان NDP، منحصر به خانواده‌هایی با درآمد سالانه کمتر از ۹۰ هزار دلار خواهد بود و برای خانواده‌هایی با درآمد سالانه کمتر از ۷۰ هزار دلار فاقد فرانشیز است. چنانچه برآورد شده است؛ تا سال ۲۰۲۵ حدود ۶ و نیم میلیون کانادایی حائز شرایط پوشش این خدمات درمانی دندان‌پزشکی هستند.
مسئول بودجه پارلمانی (PBO) در جریان کمپین انتخاباتی NDP در سال ۲۰۱۹، هزینه این طرح را برآورد کرد و سینگ هم وعده داد دولت دموکرات محدوده وسیعی از خدمات پیشگیرانه و ترمیمی، شامل معاینه، جرم‌گیری، فلوراید تراپی، عکس‌برداری، روکش، روت کانال، درمان‌های لثه و هزینه دنچر و بریس که با اهداف زیبایی انجام نشوند پوشش دهد.
PBO هزینه نخستین سال اجرای این طرح را ۶۵۰ میلیون دلار تخمین زده که سال بعد به دلیل حجم بالای بیماری‌های دهان و دندان درمان نشده، به ۱ و ۸۸۴ میلیارد دلار افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین PBO تخمین زده است بعد از عبور از این مرحله، هزینه این طرح، سالانه بین ۸۳۰ تا ۸۵۶ میلیون دلار خواهد بود.
در پی این توافق قانون داروسازی کانادا هم تا پایان سال ۲۰۲۳ تصویب خواهد شد که آژانس ملی داروی کانادا را موظف می‌کند برای داروهای مورد نیاز این کشور فرمولاسیون ملی ایجاد و برنامه‌ی خرید انبوه داروها را تا آخر این توافق تصویب کند. البته این توافق شامل ابعاد دیگری مانند کاهش مصرف کربن و انرژی سبز و قانون مراقبت‌های طولانی مدت ایمن (Safe Long-Term Care Act) هم می‌شود.دو حزب مخالف کانادا برای حل مشکلات دسترسی مردم به خدمات درمانی با یکدیگر توافق کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه