اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

4 دلیل برای اینکه دندان های خود را به هم فشار می دهید! (دندان قروچه)

دندان قروچه

همه ما هر از گاهی دندان هایمان را به هم فشار می دهیم یا دندان قروچه می کنیم. اما وقتی این صدای جیر جیر به یک مشکل مکرر و مزمن تبدیل می شود، آن را دندان قروچه می نامیم و می دانیم که عوارض جانبی آن بسیار جدی است. چهار دلیل اصلی برای و نحوه متوقف کردن آن را از امروز بیابید!

shutterstock 556406254

استرس و اضطراب

زمانی که استرس دارید یا مضطرب هستید، تعجب آور نیست که در هنگام خواب فک خود را به هم فشار دهید و دندان های خود را به هم فشار دهید. در واقع، تحقیقات نشان می دهد که 70 درصد از مردم در اثر استرس، با داروهای خاص اضطراب زا یا محیط کاری بسیار پر استرس که این اثر را تشدید می کند، دندان قروچه می کنند. مدیتیشن، تکنیک های تمدد اعصاب و روانکاوی می تواند به تسکین دندان قروچه ناشی از استرس و اضطراب کمک کند.

Unhealthy Effects Of Baby T

مصرف کافئین قبل از خواب

همچنین به نظر می رسد بین مصرف کافئین در شب و دندان قروچه در هنگام خواب ارتباط مستقیم وجود دارد. کافئین انرژی و ضربان قلب شما را افزایش می دهد که می تواند منجر به خواب ضعیف و دندان قروچه شود. سعی کنید نوشیدنی های بدون کافئین یا آب را بعد از ساعت 3 بعد از ظهر مصرف نکنید تا از این عادت مضر جلوگیری کنید.

استفاده از تنباکو و الکل

بزرگسالانی که به شدت از تنباکو و الکل استفاده می کنند، به خصوص در شب، بیشتر در معرض دندان قروچه هستند. هر دوی این مواد بر چرخه خواب تأثیر منفی می گذارند (مخصوصاً وقتی ترکیب شوند) و می توانند باعث وقفه های مکرر در ریتم خواب یا بی خوابی شوند. به خاطر سلامت بدن و دهان و دندان های خود، سعی کنید مصرف این مواد را کاهش دهید یا هر دو را ترک کنید.

درد دست در دندانپزشکی
ادامه مطلب

dental veneers 01b

اختلالات در خواب

شایع ترین علت دندان قروچه در واقع وجود یک اختلال خواب دیگر مانند خروپف مزمن یا آپنه انسدادی خواب است. هر دوی این شرایط باعث ایجاد وقفه های مکرر در خواب می شوند. شخصی که از آپنه خواب رنج می برد ممکن است بیش از 100 بار در شب خوابش قطع شود. اگر فکر می‌کنید که شما یا یکی از عزیزانتان از خروپف مزمن یا آپنه خواب رنج می‌برید، از گرفتن وقت ملاقات با کلینیک دندانپزشکی خود تردید نکنید. تشخیص دقیق اولین قدم برای یافتن روش درمانی مناسب برای درمان دندان قروچه و اختلالات در خواب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه