دندان قروچه شبانه

دندان قروچه شبانه

دندان قروچه شبانه می‌تواند به مفاصل گیجگاهی فکی آسیب برساند. دندان قروچه شبانه و فشردن فک بالا و پایین به دندان قروچه خواب معروف است و می‌تواند عواقب زیادی برای سلامتی داشته باشد. در علم دندانپزشکی، این سؤال که آیا دندان قروچه شبانه با ایجاد یا پیشرفت اختلالات مفصل گیجگاهی فکی مرتبط است یا خیر بحث برانگیز است. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که اشکال و مکان‌های خاص دندان می‌تواند منجر به مشکلات مفصل گیجگاهی فکی در نتیجه دندان قروچه شود.

دندان قروچه شبانه و فشردن فک بالا و پایین به دندان قروچه خواب معروف است و می‌تواند عواقب زیادی برای سلامتی داشته باشد. در علم دندانپزشکی، این سؤال که آیا دندان قروچه شبانه با ایجاد یا پیشرفت اختلالات مفصل گیجگاهی فکی مرتبط است یا خیر بحث برانگیز است. در مطالعه‌ای که در کلینیک دانشگاهی دندانپزشکی دانشگاه پزشکی وین انجام شد، مشخص شد که اشکال خاص دندان و مکان دندان می‌تواند منجر به مشکلات مفصل گیجگاهی فکی در نتیجه دندان قروچه شود. یافته‌های تحقیقاتی تیم بندیکت ساگل اخیراً در مجله تحقیقات پیشرفته منتشر شده است.

حدود 15 درصد از مردم در هنگام خواب دندان قروچه می‌کنند. این مشکل به ویژه در افراد جوان رایج است. تصور می‌شود که فشار اغلب بسیار زیاد روی سطوح دندان و روی فک‌ها باعث مشکلات مختلف سلامت دندان می‌شود و همچنین می‌تواند منجر به درد در عضلات فک و سردرد شود.

محققان به سرپرستی بندیکت ساگل در کلینیک دندانپزشکی دانشگاه پزشکی وین اکنون بررسی کرده‌اند که آیا دندان قروچه در خواب نیز می‌تواند تأثیر منفی بر ساختارهای مفصل گیجگاهی فکی (TMJ) داشته باشد. تحقیقات آنها بر این نظریه استوار بود که ترکیبات خاصی از شکل دندان و محل دندان در حین ساییدن بر بار مکانیکی مفصل گیجگاهی فکی تأثیر می‌گذارد و بنابراین می‌تواند یک عامل خطر برای اختلالات TMJ در نظر گرفته شود..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *

نوشته های مشابه