اطلاعات تماس

پل رومی، بالای خیابان واعظی، بن بست محوی، پلاک 2

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

تسهیل کار پرستاران و دندانپزشکان خارجی در NHS

دندانپزشکان خارجی

دولت می‌گوید تغییر در روند ثبت نام راه را برای هزاران کارمند آموزش دیده در خارج از کشور هموار می‌کند تا به بریتانیا بیایند. وزیران یک سند قانونی را برای مقابله با بحران کارکنان NHS در مجلس عوام معرفی خواهند کرد.

وزرا به محض بازگشت پارلمان قانونی را برای مقابله با بحران کارکنان NHS با تسهیل کار پرستاران و دندانپزشکان خارجی از کشور در بریتانیا معرفی خواهند کرد. این اقدام بخشی از تلاش استیو بارکلی، وزیر بهداشت، برای افزایش استخدام در خارج از کشور برای کمک به رفع شکاف‌های نیروی کار در بهداشت و مراقبت‌های اجتماعی است.

بارکلی معتقد است که هزاران متخصص بهداشتی اضافی در نتیجه قوانین جدید که ثبت نام افرادی را که در خارج از کشور واجد شرایط هستند را برای تنظیم‌کننده‌های پزشکی آسان‌تر خواهد کرد. اگر این تغییر موفقیت‌آمیز باشد، راه را برای پرستاران و دندانپزشکان بیشتر هموار می‌کند که از کشورهایی مانند هند، سریلانکا، کنیا، فیلیپین و مالزی برای کار به بریتانیا بیایند.

تسهیل کار پرستاران و دندانپزشکان خارجی در NHS

با این حال، منتقدان ادعا می‌کنند که این سیاست یک شکاف است که جایگزینی برای افزایش عرضه کارکنان داخلی نیست و سبب خطر بدتر شدن کمبود کارکنان بهداشتی را در کشورهای دیگر که با کمبود دست و پنجه نرم می‌کنند، می‌شود.

این ابتکار چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که ارقام جدید نشان می‌دهد که تعداد پست‌های تکمیل نشده در NHS در انگلیس در سه ماه اوایل سال جاری با بیش از 25000 جهش به رکورد 132139 نفر رسید. این شامل 46828 شغل خالی فقط برای پرستاران 11.8٪ از کل است.

برگزینی تعداد پرستارانی که از اتحادیه اروپا برای کار به بریتانیا می‌آیند را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

بارکلی، NHS  انگلستان و سازمان‌هایی که پرسنل خدمات بهداشتی را نمایندگی می‌کنند، نگران هستند که کمبود شدید پرسنل در انتظار طولانی مدت کنونی بیماران برای مراقبت و افزایش خطر سقوط برخی خدمات در زمستان امسال باشد.

یادداشتی از وزارت بهداشت و مراقبت اجتماعی (DHSC) که توسط گاردین مشاهده شده نشان می‌دهد که این سند قانونی را در روز دوشنبه در مجلس عوام وضع می‌کند که به نهادهایی که پرستاران و دندانپزشکان را تنظیم می‌کنند قادر می‌سازد تا ورود کارکنان آموزش‌دیده خارجی بیشتری را تأیید کنند.

ایمپلنت شرق تهران
ادامه مطلب

 

قانون ثانویه که برای تصویب آن نیازی به فرایند کامل پارلمانی ندارد، دستور 2022 دندانپزشکان، متخصصان مراقبت‌های دندانی، پرستاران، همکاران پرستاری و ماماها (ثبت‌نام‌های بین‌المللی) نامیده می‌شود.

روشن می‌کند که DHSC قصد دارد آنچه را که به عنوان رویه‌های غیرضروری دست و پا گیر می‌داند که کارمندان خارج از کشور را برای کار در NHS محدود می‌کند، ساده کند.

در این بیانیه آمده است که جنبه‌های الزامات قانونی فعلی برای ثبت نام دندانپزشکان بین‌المللی، ایجاد تغییرات در ثبت نام شورای عمومی دندانپزشکی (GDC) را دشوار و زمان‌بر می‌کند.

به همین ترتیب، جزئیات بیش از حد در مورد فرایندی که شورای پرستاری و مامایی (NMC) باید برای ارزیابی متقاضیان بین‌المللی دنبال کند، کاوش در مسیرهای ثبت نام جایگزین برای آزمون صلاحیت را برای تنظیم‌کننده دشوار می‌کند.

تسهیل کار پرستاران و دندانپزشکان خارجی در NHS

این یادداشت می‌افزاید که این دستور انعطاف‌پذیری بیشتری را برای GDC برای ایجاد تغییرات در فرایند آزمون ثبت نام در خارج از کشور (ORE) و بررسی سایر مسیرهای ثبت‌نام برای متقاضیان بین‌المللی، به‌عنوان‌مثال، شناسایی برنامه‌های آموزشی ارائه شده در خارج از بریتانیا در مبنای یک‌جانبه ایجاد می‌کند.

همچنین جزئیات تجویزی در مورد فرایندی را که NMC باید در رابطه با مقایسه صلاحیت‌ها و ارزیابی متقاضیان بین‌المللی دنبال کند، حذف می‌کند و به NMC انعطاف بیشتری برای تغییر این فرایندها در آینده ارائه می‌دهد.

تعداد پزشکان و پرستاران خارجی از اتحادیه اروپا که در NHS انگلستان کار می‌کنند، از زمانی که بریتانیا در سال 2016 رأی به خروج از این اتحادیه داد، افزایش یافته است.

 

یک منبع DHSC گفت: این تغییرات قانونی به تنظیم‌کننده‌ها اجازه می‌دهد تا سالانه هزاران بررسی دیگر را بر روی دندان‌پزشکان و پرستاران خارج از کشور انجام دهند که به NHS ظرفیت بسیار مورد نیاز می‌دهد. همیشه در صورت نیاز از کارکنان خارج از کشور فراخوانده است.

درمان دندان نهفته و کشیدن دندان نهفته
ادامه مطلب

اطلاعیه حفظ حریم خصوصی: خبرنامه‌ها ممکن است حاوی اطلاعاتی درباره مؤسسات خیریه، تبلیغات آنلاین و محتوایی باشد که توسط احزاب خارجی تأمین می‌شود. برای اطلاعات بیشتر به سیاست حفظ حریم خصوصی ما مراجعه کنید. ما از Google reCaptcha برای محافظت از وب سایت خود استفاده می‌کنیم و خط مشی رازداری Google و شرایط خدمات اعمال می‌شود.

این منبع گفت که این تغییرات منجر به افزایش تعداد کارکنان با صلاحیت کمتر نخواهد شد. ما مطمئن می‌شویم که از نظر اخلاقی و بدون تضعیف استانداردها استخدام می‌کنیم، و این بررسی‌های اضافی به تحقق آن کمک می‌کند. به بیماران باید اطمینان داد که ما کارکنان بیشتری را وارد خواهیم کرد که بتوانند مراقبت‌های خود را با همان استانداردهای بالایی که کارکنانی که قبلاً داریم ارائه دهند.

با این حال، فشار استخدام در خارج از کشور باعث ایجاد مناقشه در مورد اخلاقیات مربوطه شده است، مانند:

تصمیم به استخدام 100 پرستار از نپال طی 15 ماه برای کار در بیمارستان‌های همپشایر. مجله خدمات بهداشتی هفته گذشته گزارش داد که NHS و رؤسای پرستاری نگران آنچه به نظر آنها اتکای بیش از حد به اغوا کردن کارکنان خارج از کشور است، هستند.

avaldentdq

کالج سلطنتی پرستاری هشدار داده است که “سیستم بهداشتی ما در حال حاضر بیش از حد به کارکنان پرستاری بین‌المللی وابسته است و ما باید اطمینان حاصل کنیم که استخدام آنها درست است”. جیمز بوکان، یکی از همکاران ارشد در اندیشکده بنیاد سلامت، گفت که کمبود شدید پرستار احتمالاً شاهد افزایش سطح بالای سابقه استخدام بین‌المللی اعضای این حرفه خواهد بود.

در حالی که استخدام بین‌المللی پرستاران می‌تواند این شکاف را در کوتاه‌مدت برطرف کند، نباید توجه را از نیاز به آموزش و نگهداری پرستاران بیشتر در بریتانیا منحرف کند. برای جذب بیشتر افراد بومی به حرفه پرستاری باید انتخاب شغلی جذابی داشته باشد و این به معنای بهبود حقوق، شرایط و ضوابط است.

اورژانس های دندانپزشکی کودکان
ادامه مطلب

انجمن دندانپزشکی بریتانیا گفت که اقدام دولت برای فراهم کردن عرضه بیشتر پرسنل دندانپزشکی از خارج از کشور مورد استقبال قرار گرفته است، اما فشار جدید به کمبود فزاینده دندانپزشکان NHS پایان نمی‌دهد، که میلیون‌ها بیمار را در دسترسی به مراقبت با مشکل جدی مواجه کرده است.

ادی کراچ، رئیس BDA گفت: اقدام در اینجا مدت‌هاست که به تعویق افتاده است، اما به مقیاس بحرانی که این سرویس با آن مواجه است، نمی‌پردازد.

avaldentasd

دندانپزشکی NHS به دلیل سیستم ناکارآمدی که بر روی آن ساخته شده است، روزبه‌روز استعدادها را در حال از بین رفتن هستند. وزرا باید تلاش بیشتری برای پر کردن این کمبود انجام دهند. آنها باید واقعاً اقدامی انجام دهند.

میلیون‌ها نفر هر روز برای دریافت اخبار آزاد، مستقل و با کیفیت به گاردین مراجعه می‌کنند و خوانندگان در 180 کشور در سراسر جهان اکنون از ما حمایت مالی می‌کنند.

ما معتقدیم که همه مستحق دسترسی به اطلاعاتی هستند که بر اساس علم و حقیقت، و تجزیه و تحلیل ریشه در اقتدار و صداقت دارند. به همین دلیل است که ما انتخاب متفاوتی انجام دادیم: گزارش‌های خود را برای همه خوانندگان، صرف نظر از اینکه کجا زندگی می‌کنند یا توانایی پرداخت آن‌ها را دارند، باز نگه داریم. این بدان معنی است که افراد بیشتری می‌توانند بهتر آگاه شوند، متحد شوند، و الهام بگیرند تا اقدامات معناداری انجام دهند.

در این دوران پرخطر، وجود یک سازمان خبری جهانی حقیقت جو مانند گاردین ضروری است. ما هیچ سهام‌دار یا مالک میلیاردر نداریم، به این معنی که روزنامه نگاری ما عاری از نفوذ تجاری و سیاسی است و این است که ما را متفاوت می‌کند. وقتی هرگز مهم‌تر از این نبوده است، استقلال ما به ما این امکان را می‌دهد که بدون ترس در مورد افراد صاحب قدرت تحقیق و چالش افشاگری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه