درمان میگرن با این راهکار خانگی

میگرن
اول دنت| طب فشاری برای برخی، تحریک نقاط فشار روی گوش، دست، پا و سایر نواحی سبب تسکین میگرن شود.

بر اساس مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۷ تحقیق بر طب فشاری روی نقاط سر و مچ دست نشان داد که ماساژ این نقاط می‌تواند حالت تهوع مرتبط با میگرن را کاهش دهد.میگرن بیماری مزمنی که سر درد ضربان دار یکی از علائم آن در نظر گرفته می‌شود. اما این تنها علائم میگرن نیست، نشانه‌های میگرن می‌تواند تهوع، استفراغ، اسهال، تاری دید، حساسیت به نور و حساسیت به صدا نیز باشد.

درمان سنتی میگرن شامل تغییر سبک زندگی برای جلوگیری از محرک‌ها، دارو‌های تسکین دهنده درد و درمان‌های پیشگیرانه مانند دارو‌های ضد افسردگی یا ضد تشنج بود که اکنون طب فشاری برای درمان میگرن نیز رایج است.

طب فشاری برای درمان میگرن

برای برخی از افراد مبتلا به میگرن، تحریک نقاط فشار روی بدن به تسکین درد کمک می‌کند. اگر دستان خود را روی نقطه فشار ماساژ دهید، به آن طب فشاری می‌گویند. در این مطلب همراه باشید تا بیشتر در این مورد بدانید.

نقاط فشار در طب فشاری برای درمان میگرن

طب فشاری برای درمان میگرن شامل نقاط فشاری است که روی گوش ها، دست ها، پا‌ها و سایر اعضای بدن مانند صورت و گردن قرار دارند. با فشار دادن و ماساژ این نقاط می‌توانید سردرد خود را تسکین دهید.

جیان جینگ یا چاه شانه
همچنین به عنوان GB۲۱ یا Jian Jing نیز شناخته می‌شود. این نقطه بالای هر شانه، نزدیک به گردن شما قرار دارد. با ماساژ این نقطه می‌توانید سردرد و سفتی گردن خود را کاهش دهید.

نقاط فشار گوش

نقاط فشار گوش عبارتند از:

دروازه گوش

برای کاهش فوری سردرد شدید میگرنی و درد‌های تنشی می‌توانید نقطه‌ای بالای گوش نزدیک به شقیقه را ماساژ دهید. ماساژ این نقطه به درد فک و صورت کمک می‌کند. از انگشتان اشاره دست کمک بگیرید و این نقطه را به آرامی ماساژ دهید.

ماساژ این نقطه نیز برای تسکین درد میگرن و تنش گردن موثر است. این نقطه در غضروف بالای دهانه مجرای گوش قرار دارد. برای ماساژ این نقطه نیز از انگشتان اشاره خود بگیرید.

راس گوش

این نقطه HN۶ یا Erjian نیز نامیده می‌شود و در نوک گوش شما قرار دارد. نقطه فشار راس گوش به کاهش تورم و درد کمک می‌کند. اوریکولتراپی نوعی طب سوزنی و طب فشاری است که بر روی نقاط گوش متمرکز است.

نقطه فشار دست
نقطه فشار دست به نام هوگو یا LI۴ نامیده می‌شود. این نقطه بین انتهای شست و انگشت اشاره قرار دارد. با فشار دادن این نقطه می‌توانید سردرد میگرن خود را کاهش دهید.

نقاط فشار پا
اگر دچار سردرد میگرن می‌شوید، می‌توانید با ماساژ نقاط مختلف انگشتان پا‌ها سردرد خود را کاهش دهید.

موج بزرگ
این نقطه که به LV۳ یا تای چونگ نیز معروف است، در گودی بین انگشت شست پا و انگشت دوم پا قرار دارد. ماساژ این نقطه به کاهش استرس، بی خوابی و اضطراب کمک می‌کند. سعی کنید به آرامی این نقطه را ماساژ دهید تا زمانی که سردرد میگرن شما کم‌تر شود.

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند.
با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه