درد دندان و ورزش چه ارتباطی با هم دارند؟

ورزش

چرا وقتی من ورزش می کنم ،  دندان های من درد می گیرند ؟ در بعضی از افراد انجام تمرینات ورزشی می تواند باعث درد شود.

• وجود حفره و سوراخ در دندان ها

یکی از دلایل این دردهای دندانی وجود سوراخ در آنها می باشد که بوسیله باکتری ها در دهان ایجاد می شوند. اگر باکتری به کمک مسواک زدن از بین نروند می توانند به مرور به مینای دندان های فرد صدمه وارد کنند. غذاهایی با دمای شدید ، مانند بستنی یا قهوه داغ ، باعث درد زیاد در دهان شما می شود.

• شدت هوا

در حال اجرای حرکات ورزشی اگر تنفس از طریق بینی شما  انجام گیرد ، می تواند این نوع از درد وهمچنین خشکی دهان را کاهش می دهد، زیرا خشکی دهان می تواند منجر به پوسیدگی دندان و ایجاد سوراخ در آنها شود. عفونت ها معمولا در ریشه دندان ها رخ می دهند و در موارد جدی می تواند باعث ناراحتی شدید شود و احتمالا به جراحی نیاز دارد.

• آسیب های فیزیکی به دندان ها

اگربه تازگی دچار آسیب و ضربه به دندان های خود شده اید ، مهم است که در اسرع وقت به یک دندانپزشک مراجعه کنید و او دندان هایتان را بررسی کند تا مطمئن شود هیچ چیزی آسیبی به آنها وارد نشده است.

اغلب مردم از آسیب های فیزیکی در دندان های خود به خوبی آگاه هستند، زیرا به راحتی دیده می شوند و یا وقتی که زبان خود را بر روی ناحیه آسیب دیده می کشید می توانید زبری و تیزی دندان شکسته شده را به خوبی احساس کنید.

• عفونت سینوس

یکی ازعلل درد دندان که ممکن است شگفت انگیز باشد می تواند یک عفونت سینوسی باشد . انبساط مخاط  و سینوس های ملتهب می تواند موجب بروز درد شود به این معنی که درد در بخش دیگری از بدن ، جدا از مبدا آن ، احساس می شود.

از این رو، التهاب در سینوس ها می تواند باعث درد دندان یا فک شود.عفونت گوش نیزمی تواند یک پدیده مشابه برای ایجاد این دردهای دندانی باشد.

• وضعیت بد کجاست؟

اگر به متخصص دندانپزشک مراجعه کنید اما اگرهیچ کدام از این مشکلات بیان شده وجود نداشته باشد در چنین وضعیتی علت درد شما چه می تواند باشد ؟

به هردلیلی که دندان شما دچار درد شده باشد ، بسیار مهم است که به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا یک طرح درمان را برای شما ایجاد کند.

توصیه همه پزشکان برای پیشگیری از بروزعفونت های دهان و دندانی این است که روزی دو بار دندان های خود را مسواک کنید و همواره از نخ دندان استفاده کنید. همچنین سالی دو بار برای بررسی دندان هایتان به دندانپزشک مراجعه کنید.

 

منبع : دندانپزشکی پرهام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه