اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

 

 

موضوع درد ایمپلنت دندان در دستور کار کسانی است که می خواهند با استفاده از این روش از مشکل دندان از دست رفته خلاص شوند. امروزه ایمپلنت یکی از محبوب ترین کاربردها برای ترمیم دندان های از دست رفته است. این گزینه می تواند بسیار جذاب تر باشد، به خصوص برای افرادی که نمی خواهند از دندان های مصنوعی استفاده کنند. کاربرد ایمپلنت دندان را می توان در صورت از دست دادن یک دندان یا از دست دادن بیش از یک دندان ترجیح داد. البته سوالات زیادی مطرح می شود که ایمپلنت از چه ماده ای ساخته شده و تا چند روز درد ایمپلنت ادامه دارد. بیایید بلافاصله بحث درباره این موضوعات را با جزئیات شروع کنیم.

2 2

آیا درد در حین کاشت ایمپلنت احساس می شود؟

در کاربردهای ایمپلنت، درد معمولاً با پایان عمل و پایان اثر بیهوشی در سطح بسیار ملایمی احساس می شود. به عبارت دیگر، ممکن است پس از کاشت دندان درد وجود داشته باشد. در حین کاشت ایمپلنت هیچ درد یا دردی احساس نمی شود. دلیل آن این است که قبل از شروع عمل از بیهوشی استفاده می شود. با بی حسی موضعی، بی حسی در ناحیه ای که ایمپلنت قرار می گیرد، ایجاد می شود. به این ترتیب عمل با یک روند راحت برای بیمار تکمیل می شود. همچنین می توان گفت که بی حسی آرام بخش ممکن است در برخی موارد ارجح باشد. تا زمانی که اثر بیهوشی ادامه داشته باشد، بیمار دردی یا دردی احساس نمی کند.

1 2

 

لازم به ذکر است که در طی این روش لثه باز شده و همزمان مداخله ای بر روی استخوان فک بیمار انجام می شود. یک ماده پزشکی شبیه به یک پیچ در استخوان فک قرار می گیرد. برای انجام این کار، لثه باید کمی باز شود.

شدت درد می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. این به این دلیل است که آستانه درد هر فردی می تواند متفاوت باشد. در اکثر مواقع، بیماران یک روز پس از عمل نیازی به استفاده از داروهای مسکن ندارند. در صورت وجود درد، صحبت با دندانپزشک و دادن اطلاعات برای شما مفید خواهد بود.

3

درد ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد؟

یکی دیگر از سوالات متداول مدت زمان درد پس از ایمپلنت است. بیماران می خواهند بدانند که چه مدت بعد از عمل درد را تجربه خواهند کرد. اگر بیمار از داروهای خود استفاده کند، درد احساس نمی شود. در موارد نادر، درد بسیار خفیف ممکن است در روز عمل احساس شود. این درد را می توان با مصرف دارو نیز از بین برد.

 

نکته ای که در اینجا باید بدانیم این است که درد آنقدر شدید نیست که زندگی روزمره بیماران را تحت تاثیر قرار دهد. اکثر بیماران درد آنقدر شدید را تجربه نمی کنند که پس از کاشت ایمپلنت نیاز به استراحت در خانه داشته باشند. در عین حال، وضعیتی ایجاد نمی شود که تغذیه یا صحبت کردن را به طور کامل متوقف کند. پس از کاشت ایمپلنت، بیماران می توانند راحت صحبت کنند.

 

روند بهبودی پس از ایمپلنت چگونه اتفاق می افتد؟

یکی از عوامل موثر در روند بهبودی، سرعت بهبودی در بافت دهان بیماران است. درست مانند درد ایمپلنت دندان ، این موضوع می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، بنابراین ممکن است تکمیل روند بهبودی در هر بیمار متفاوت باشد. بیشتر اوقات، درد ایمپلنت دندان به طور کامل از بین می رود، اما بهبودی در بافت ها به طور کامل انجام نمی شود. به همین دلیل توجه بیماران به موارد توصیه شده توسط دندانپزشک هنگام کاهش درد ضروری است. اگر می خواهید روند بازیابی بدون مشکل داشته باشید، باید در طول فرآیند بازیابی به برخی مسائل توجه کنید.

 

1.      مصرف غذا و نوشیدنی تا چند ساعت پس از ایمپلنت توصیه نمی شود.

2.      توصیه می شود تا 24 ساعت پس از عمل از غذاها و نوشیدنی های داغ دوری کنید، زیرا ممکن است منجر به افزایش خونریزی شود.

3.      ممکن است بعد از کاشت کمی تورم ایجاد شود و در این صورت می توان از کمپرس یخ استفاده کرد. با این حال، باید از استفاده بیش از حد کمپرس یخ نیز خودداری کنید.

4.      تا زمان بهبود کامل لثه باید از جویدن غذاهای سفت خودداری کنید.

5.      به دلیل درد بعد از کاشت ایمپلنت، اکثر بیماران از تمیز کردن دهان و دندان غافل می شوند. رعایت بهداشت دهان و دندان یکی از مهم ترین مسائل دوران نقاهت است و نباید از آن غافل شد.

6.      برای تمیز کردن موثر دهان و دندان، باید به مسواک زدن و نخ دندان کشیدن ادامه دهید.

 

4 2

ایمپلنت از چه ماده ای ساخته شده است؟

دلیل درد پس از کاشت، مواد استفاده شده در تولید این ماده نیست، بلکه مداخله جراحی است. ایمپلنت ها از تیتانیوم و آلیاژ ساخته شده اند. این مواد با بافت دهان هماهنگی کامل دارند. در استفاده از ایمپلنت خطر واکنش آلرژیک وجود ندارد.

 

 

به اشتراک بگذارید:

administrator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *