خدمت‌رسانی گروه جهادی پزشکی و دندانپزشکی به مددجویان کمیته امداد کرمان

دندانپزشکی

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: اردوی جهادی پزشکی و دندانپزشکی الکفیل با همکاری کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی کرمان از ۲۵ تا ۲۸ ماه جاری به مددجویان کمیته امداد و اقشار آسیب‌پذیر خدمات ارائه می‌کند.

ناصر عسکری نژاد امروز ۲۶ بهمن ماه در حاشیه بازدید از روند کار این گروه جهادی، یکی از ظرفیت‌های کمیته امداد را استفاده از گروه‌های جهادی دانست و افزود: با توجه به گرانی قیمت خدمات دندانپزشکی، از ظرفیت گروه جهادی الکفیل برای خدمات‌دهی به جامعه هدف در این زمینه بهره گرفته‌ایم.

وی گفت: علاوه بر ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی؛ برای تهیه عینک مددجویان هم اقدام و ۱۰ هزار سهمیه برای استان مشخص‌شده که برای پوشش دادن کل استان، هماهنگی‌ها انجام‌شده تا عینک متناسب چشم افراد معرفی‌شده را ظرف مدت کوتاهی و به‌صورت رایگان در اختیار آنان قرار دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان ادامه داد: این گروه‌درمانی جهادی که شامل ۱۲۰ نفر کادر درمانی است ظرفیتی به تعداد ۹۰ یونیت دندان‌پزشکی دارند و درزمینهٔ عصب‌کشی، پر کردن، و جرم‌گیری به مددجویان خدمات ارائه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: گروه جهادی الکفیل این توانایی رادارند که روزانه به ۵۰۰ نفر از مددجویان در زمینه‌های دندانپزشکی، چشم‌پزشکی، جراحی‌های عمومی، زنان و داخلی خدمات ارائه دهند.

عسکری نژاد افزود: گروه جهادی درمانی الکفیل از ۲۵ تا ۲۸ ماه جاری به مدت چهار روزبه مددجویان و اقشار نیازمند به‌صورت رایگان خدمات درمانی ارائه می‌کنند.

شایسته ذکر است: از ابتدای سال جاری تاکنون شش گروه جهادی عمرانی و پنج گروه جهادی درمانی در استان کرمان مستقر و به مددجویان کمیته امداد و نیازمندان ارائه خدمت کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه