خدمات‌رسانی ۷ واحد دندانپزشکی در مراکز خدمات جامع سلامت آبادان

مراکز خدمات جامع

اول دنت/خوزستان رئیس مرکز بهداشت آبادان از ارائه خدمات دندانپزشکی در پنج مرکز خدمات جامع سلامت روستایی و دو مرکز شهری خبر داد.

جعفر ربیحاوی در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت پنج مرکز خدمات جامع سلامت روستایی و دو مرکز شهری، اظهار کرد: پنج مرکز روستایی والفجر اروندکنار، شهید رجائی شلحه، ولیعصر کوت شنوف، قدس چوئبده، خضر نبی(ع) و مراکز شهری الغدیر در دهکده بریم و امام رضا(ع) در سلیج آماده ارائه خدمات دندانپزشکی به مردم هستند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در واحدهای دندانپزشکی روزانه خدمات سطح ۲ شامل معاینه دندان، آموزش، کشیدن دندان، ترمیم، جرم‌گیری، خدمات پیشگیری از پوسیدگی دندان، فیشور سیلانت و  فلورایدتراپی انجام می‌شود. این خدمات برای افراد زیر ۱۴ سال و مادران باردار و شیرده با دفترچه بیمه روستایی رایگان است.

ربیحاوی بیان کرد: در ۹ ماهه ابتدایی امسال بیش از ۳ هزار نفر به این واحدهای داندانپزشکی مراجعه و خدمات دندانپزشکی را با تعرفه دولتی دریافت کرده‌اند.

رئیس مرکز بهداشت آبادان از توزیع بیش از ۴ هزار مسواک انگشتی برای کودکان زیر دو سال در مراکز شهر و روستا به صورت رایگان خبر داد و گفت: دندانپزشکان با هدف ارتقای سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان و با همکاری اداره آموزش و پرورش با حضور در مدارس ضمن آموزش و معاینه دانش‌آموزان، در صورت نیاز آنها را به مراکز دندانپزشکی ارجاع می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه