خبر خوش وزارت بهداشت برای پرستاران/ ۱۰۰۰۰ پرستار امسال جذب می‌شوند

پرستار

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به جذب ۱۰ هزار نفر پرستار در سال جاری از رشد ۷۵ درصدی درآمد حاصل از تعرفه خدمات پرستاری در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

عباس عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری اول دنت  درباره جذب نیروی پرستاری در وزارت بهداشت اظهار کرد:‌ در سال جاری مجوز جذب 25 هزار نفر در وزارت بهداشت صادر شده است که 8800 نفر از این استخدام‌ها مربوط به پرستاران خواهد بود.

جذب 3500 نیروی فوریت پزشکی در سال جاری

وی با اشاره به اینکه حدود 500 نفر بهیار در سال جاری جذب می‌شوند، افزود: در بخش فوریت‌های پزشکی 3500 نفر و در بخش بهداشت 8000 نفر جذب خواهند شد که البته در این قسمت‌ها نیز فضا برای جذب پرستاران مهیاست زیرا برخی پرستاران می‌توانند در خدمات پیش‌بیمارستانی جذب شوند و بخشی دیگر از پرستاران نیز که تمایل داشته باشند در برنامه پزشکی خانواده به عنوان مراقب سلامت فعالیت کنند؛ می‌توانند در بخش بهداشت جذب شوند.

عبادی ادامه داد: در مجموع بیش از 10 هزار نفر از پرستاران می‌توانند در سال جاری در وزارت بهداشت جذب شوند که 8800 نفر به طور مستقیم در بخش پرستاری و مابقی در بخش‌های بهداشت و فوریت پزشکی استخدام می‌شوند.

رشد 75 درصدی درآمد حاصل از تعرفه خدمات پرستاری

معاون پرستاری وزارت بهداشت درباره وضعیت اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری گفت:‌ با قرار گرفتن تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در سرانه سلامت، بودجه سالانه اجرای این قانون متغییر خواهد بود و بر اساس عملکرد پرستاران و اسنادی که در سازمان‌های بیمه پذیرش می‌شود؛ پرداختی به پرستاران صورت خواهد گرفت و پرداخت‌ها وابسته به میزان پذیرش بیمار در بیمارستان‌ها و عملکرد پرستاران خواهد بود.

وی اضافه کرد:‌ تا اسفندماه 1401 سازمان برنامه و بودجه تقریباً 65 درصد بودجه اجرای قانون تعرفه‌گذاری را به سازمان‌های بیمه گر پرداخت کرده بود و مقداری نیز باقی مانده که امیدواریم پس از پذیرش اسناد ماه‌های پایانی سال گذشته، نوبت سوم پرداخت تعرفه را به پرستاران داشته باشیم.

عبادی درباره میزان افزایش تعرفه خدمات پرستاری خاطرنشان کرد: در سال جاری به طور کلی درآمد حاصل از تعرفه خدمات پرستاری 75 درصد رشد یافت و تعداد خدمات از 17 بسته به 27  بسته خدمت افزایش پیدا کرد.

منبع :تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه