جلب حمایت خیرین زرتشتی برای توسعه بیمارستان فیروزگر

حمایت

جلب حمایت خیرین زرتشتی برای توسعه بیمارستان فیروزگر در دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با رییس انجمن زرتشتیان تهران بررسی شد.

به گزارش اول دنت، افشین نمیرانیان؛ رئیس انجمن زرتشتیان تهران در دیدار با رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد: از ارباب جمشید جمشیدیان بانی این انجمن که بنیانگذاران بانک ملی نیز بوده، به عنوان یکی از خیرین بزرگ دوران خود یاد می شود.

وی با اشاره به قدمت 115 ساله انجمن زرتشتیان در کشور، افزود: زرتشتیان فراوانی داریم که مدرسه ساخته اند یا در حوزه بهداشت و درمان قدم خیر برداشته اند که بیمارستان فیروزگر در تهران یکی از آنها است که مرحوم ارباب گشتاسب فیروزگر آن را در دهه سی وقف کرد.

نمیرانیان گفت: انجمن زرتشتیان در طول این سالها بر فعالیتهای فرهنگی ویژه خود زرتشیتیان متمرکز بوده و سعی کرده اگر خیرین زرتشتی تمایل به کار خیر داشته اند از طریق انجمن نباشد اما از خیرین زرتشتی خواهیم خواست که در توسعه بیمارستان فیروزگر کمک کنند.

وی ضمن قدرانی از کادر درمان بیمارستان فیروزگر در دوران همه گیری کرونا، یادآور شد: تربیت پزشکان آینده کشور در بیمارستان فیروزگر علاوه بر کار درمانی، موقعیت جذابی است تا خیرین به این مرکز کمک کنند.

دکتر عبدالرضا پازوکی؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در این دیدار خاطرنشان کرد: بیمارستان فیروزگر به عنوان یکی از مهم ترین مراکز آموزشی در کشور مطرح است و روزانه خدمات درمانی فراوانی را به شهروندان تهرانی ارائه می دهد.

وی با اشاره به اهمیت ساماندهی موقوفات دانشگاه علوم پزشکی ایران و تشکیل شورای وقف با این هدف، ادامه داد: کمک مشاوران حقوقی مجرب به این شورا می تواند  مانع بروز اختلاف با واقفین و تشکیل پرونده های قضایی شود.

پازوکی در پایان گفت: بنده به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران آماده شنیدن نقطه نظر و پیشنهادهای انجمن زرتشتیان تهران به عنوان ناظر موقوفه بیمارستان فیروزگر برای جلوگیری از هر گونه سوتفاهم و اختلاف در مورد این موقوفه هستم.

منبع : روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه