اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

جزئیات برنامه «سلامت خانواده» در کشور/ هر کدملی یک مراقب سلامت

سلامت

وزیر بهداشت، با تاکید بر اینکه برنامه «سلامت خانواده» به زودی کل کشور را پوشش می دهد، گفت: پرداختی به پزشکان خانواده بر مبنای عملکرد خواهد بود.

به گزارش اول دنت ، بهرام عین‌اللهی، در پنجمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور، با تاکید بر اینکه داشتن مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی، امانت و نعمت است، افزود: اگر از مسئولیتی که به عهده ماست، در جهت خدمت رسانی به مردم و کاهش آلام آنان استفاده نشود، کفران نعمت خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه موفقیت‌های حوزه سلامت از دستاوردهای بزرگ انقلاب است، خاطرنشان کرد: باید این دستاوردها را حفظ کنیم و ارتقا دهیم که کار جهادی، میدانی و اختصاص وقت کافی لازمه آن است.

عین اللهی خطاب به رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: هر مدیری در حیطه کاری خود نیازهایی دارد که باید آنها را شناخته، تحلیل کرده، به تناسب نیازها برنامه تدوین کند و افراد زبده، انقلابی و جهادی را برای پیشبرد برنامه اش به کار گیرد.

وزیر بهداشت، همچنین بر ضرورت بهره وری در استفاده از امکانات تاکید و تصریح کرد: وجود پیوست فرهنگی در همه تصمیمات و اقدامات نظام سلامت، اولویت و اهمیت دارد و باید در همه مراکز درمانی بزرگ شوراهای فرهنگی فعال شده و پیوست یاد شده را اجرا کنند.

وی، برنامه «سلامت خانواده» را اولویت نخست این وزارتخانه در سال ۱۴۰۲ عنوان و تصریح کرد: هر کد ملی در کشور باید یک مراقب سلامت داشته و برای تحقق این هدف نسبت به جذب مراقبان سلامت اهتمام شود.

عین اللهی با تاکید بر اینکه برنامه سلامت خانواده به زودی کل کشور را پوشش می‌دهد، تاکید کرد: پرداختی به پزشکان خانواده بر مبنای عملکرد خواهد بود.

این مواد غذایی باعث افسردگی شما می شود
ادامه مطلب

وی با اشاره به راهبرد نظام سلامت مبنی بر اولویت پیشگیری بر درمان، یادآور شد: این رویکرد نباید به اسناد و مکاتبات محدود شود؛ بلکه لازم است برنامه «سلامت خانواده» را در عرصه اقدام و عمل و به معنای مورد انتظار تحقق بخشد.

وزیر بهداشت، در ادامه از تخصیص بودجه ۳ و نیم میلیارد دلاری برای تأمین دارو خبر داد و خاطرنشان کرد: سال جاری از منابع مناسبی برخورداریم؛ بنابراین از دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌خواهیم تا با صرفه جویی، برنامه‌های خود را با قوت دنبال کنند.

عین اللهی از رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور خواست امکانات و ظرفیت‌های ارائه خدمات به دانشجویان را ارتقا دهند و در همین خصوص بر افزایش کیفیت و بهینه سازی خوابگاه‌های دانشجویی تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه ۵ هزار و ۶۰۰ پروژه نیمه تمام در حوزه سلامت در کشور وجود دارد، از رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور خواست به جای شروع پروژه‌های جدید به تکمیل و اتمام این پروژه‌ها اهتمام ورزند.

وزیر بهداشت، همچنین با تأکید بر اتخاذ تدابیر لازم برای رشد تولید سلامت محور و ارتقای شاخص‌های اقتصاد سلامت، از اختصاص مأموریت ویژه به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در حوزه اقتصاد دانش بنیان خبر داد.

عین اللهی گفت: امسال را مقام معظم رهبری سال «مهار تورم و رشد تولید» نامگذاری فرموده اند. خوشبختانه ظرفیت‌های خوبی در استان‌های کشور برای تحقق این نامگذاری حکیمانه وجود دارد و با برنامه ریزی، می‌توان رشد تولید سلامت محور را در ابعادی چشمگیر تحقق بخشید.

منبع : مشرق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه