اطلاعات تماس

پل رومی، بالای خیابان واعظی، بن بست محوی، پلاک 2

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

تفاوت بین جرمگیری دندان و کورتاژ یا جرم گیری ریشه دندان

جرمگیری دندان

جرمگیری دندان روش درمانی است که هدف اصلی آنها از بین بردن جرم و تارتار از روی دندان است. هدف از انجام این کار ، پیشگیری و محافظت از دهان در برابر آسیب های شایع دهان مانند پوسیدگی دندان یا پریودنتیت است.
 

تفاوت بین جرمگیری دندان و کورتاژ دندان چیست؟

جرمگیری حرفه ای دندان ها و کورتاژ دندان یا جرم گیری ریشه روش درمانی هستند که هدف اصلی آنها از بین بردن جرم از روی دندان ها است. می توان گفت که یک روش اجازه جرمگیری سطحی لثه و دندان ها را می دهد در حالی که دیگری اجازه جرمگیری عمیق لثه و دندان ها را می دهد.
امروزه ما افراد زیادی را پیدا می کنیم که هنوز تفاوت بین این دو مداخله را متوجه نمی شوند . اگرچه درست است هر دو روش شباهت هایی دارند ، اما باید تأکید کنیم که انجام دادن آنها اهداف کاملاً متفاوتی دارد.
در مورد جرمگیری حرفه ای دندان ب (تارترکومیا) ما با یک فرآیند پیشگیرانه روبرو هستیم که به دنبال از بین بردن پلاک باکتریایی و تارتار روی دندان و لثه است. این یک درمان دندانپزشکی بسیار ساده ، سریع و بدون درد است. جرمگیری دندان ها پلاک باکتریایی موجود در سطح دندان های شما را که بالای لثه تجمع پیدا کرده است ، تمیز می کند.
از طرف دیگر ، کورتاژ دندان ها فرایند پیچیده تری است. این روش برای از بین بردن رسوبات تارتار که در زیر لثه تجمع یافته است اجرا می شود می کند.
 
4 6
 

تفاوت بین جرمگیری سطحی و جرمگیری عمیق لثه ها

از یک طرف ما جرمگیری دندان را انجام می دهیم که برای از بین بردن جرم ، پلاک باکتریایی یا لکه در سطح دندان مفید خواهد بود.
جرمگیری سطحی لثه تقریباً 30 یورو هزینه دارد. جرمگیری سطحی لثه می تواند در موارد ساده بیماری لثه مانند التهاب لثه مورد استفاده قرار گیرد. همچنین توصیه می شود این کار را به صورت دوره ای به صورت پیشگیرانه انجام دهید. یعنی قبل از اینکه مشکلات لثه ایجاد شود.
وقت آن است که در مورد کورتاژ دندان ، جرم گیری و ترمیم دندان صحبت کنیم ، تکنیکی که بیشتر به عنوان جرمگیری عمیق لثه شناخته می شود. همانند جرمگیری سطحی لثه ، هدف اصلی این مداخله از بین بردن بقایای پلاک باکتریایی و جرم موجود در دهان است.
ویژگی اصلی این تکنیک این است که به ما اجازه می دهد تارتار را که در زیر خط لثه قرار دارد ، از بین ببریم. این درمان معمولاً با بی حسی موضعی انجام می شود و هزینه آن تقریباً 150 یورو در هر طرف دهان است. کورتاژ دندان برای پریودنتیت یا درمان بیماری های پیشرفته تر پریودنتال تجویز می شود.
 
3
 

تفاوت ایمپلنت لیزری و معمولی چیست؟
ادامه مطلب

جرمگیری و کورتاژ لثه چه تفاوتی دارد؟

ما نباید کورتاژ را با جرمگیری  دندان اشتباه بگیریم. در حالی که جرمگیری دندان ، تارتار را از سطح دندان خارج می کند ،. در کورتاژ ، به انتهای جیب های پریودنتال می رسند تا رسوبات جرم ایجاد شده در زیر لثه برداشته شود. به همین دلیل ، بسیاری از افراد جرمگیری دندان را با کورتاژ اشتباه می گیرند. باید گفت که کورتاژ مداخله کامل تری است و در آن قسمت پایینی جیب پریودنتال درمان می شود.
 

  • جرمگیری دندان به سختی تارتار را از بالای لثه بر می دارد.
  • کورتاژ پلاک و رسوبات تارتار زیر خط لثه را از بین می برد.
  • به طور خلاصه ، کورتاژ امکان جرمگیری عمیق لثه ها را می دهد.

 
2
 
به طور خلاصه ، روشن است که تفاوت بین این روش های دندانپزشکی که امروزه بسیار رایج است ، بسیار زیاد است. اگر نیاز به جرمگیری لثه دارید و نمی دانید که یک جرمگیری حرفه ای دندان یا کورتاژ دندان کافی است یا خیر ، با دندانپزشک خود مشورت کنید.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه