جراحان روس عمل قلب باز را با وجود آتش‌سوزی در بیمارستان به پایان رساندند

عمل

 

 

 

 

تیم جراحی هشت نفره با وجود اینکه دود ناشی از آتش‌سوزی درون ساختمان بیمارستان پخش شده بود تصمیم به ادامه عمل قلب باز گرفت.

گروهی از جراحان در روسیه روز جمعه یک عمل قلب باز را با وجود آتش سوزی در ساختمان بیمارستان محل جراحی در شهر بلاگووشچنسک با موفقیت به پایان ببرند.

این عمل جراحی در حالی با وجود آتش گرفتن سقف چوبی بیمارستان ادامه یافت که امدادرسانان ۶۰ تن از بیماران را به خارج از بیمارستان منتقل کردند. تیم جراحی هشت نفره با وجود اینکه دود ناشی از آتش سوزی درون ساختمان بیمارستان پخش شده بود تصمیم به ادامه عمل قلب باز گرفت.

والنتین فیلاتوف، رئیس بخش عمل قلب در این بیمارستان در مورد ادامه عمل جراحی همزمان با آتش سوزی گفت: «نمی توانستیم کار را متوقف کنیم. […] ما باید این فرد را نجات می دادیم و همه کار کردیم.»

 

مسئولان امور اضطراری در استان آمور در شرق روسیه همزمان با آتش سوزی تلاش کردند تا مانع از قطع جریان برق در اتاق عمل شوند. ماموران آتش نشانی نیز توانستند از پخش دود ناشی از حریق در اتاق عمل جلوگیری کنند.

بیماری که پزشکان در حال انجام عمل قلب باز بر روی او بودند پس از پایان جراحی به یک بیمارستان دیگر منتقل شد.

آتش سوزی در بیمارستان بلاگووشچنسک در نهایت تلفات جانی در پی نداشت. دلیل آغاز آتش سوزی مشکل الکتریکی در ساختمان عنوان شده است. مقامات محلی وعده داده اند که به زودی از تیم جراحی و آتش نشانانی که در عملیات اطفای حریق نقش داشتند تقدیر خواهند کردند.

بلاگووشچنسک در شرق روسیه و در نزدیکی مرز این کشور با چین واقع شده است.

 

 

منبع : یورونیوز فارسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه