اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

تکنولوژی جدید درمان ریشه

تکنولوژی جدید درمان ریشه

نانو ربات ها برای بهبود درمان ریشه استفاده می‌شوند.

نانوربات‌ها برای بهبود درمان‌های کانال ریشه و کاهش شکست‌های پس از درمان استفاده می‌شوند. تکنولوژی جدید درمان ریشه عوارض به نسبت بسیار کمتری دارد که می تواند در نگهداری و محافظت از دندان ها بسیار تاثیر گذار باشد.

تیمی در مؤسسه علوم هند (IISc) دریافتند که نانوربات‌ها – که ربات‌هایی با اندازه نانو با کنترل مغناطیسی هستند – می‌توانند برای قرار گرفتن در لوله‌های عاج و کشتن باکتری‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

طبق گفته Advanced Science News ، این تیم دریافتند که اینها را می‌توان در طول درمان ریشه استفاده کرد .

آنها به صورت خارجی توسط دندانپزشک کنترل می‌شوند که به آنها امکان کنترل دقیق‌تری در هنگام ضدعفونی کردن دندان آسیب دیده می‌دهد.

نانوربات ها پس از استفاده نیز قابل بازیابی هستند. آنها را می‌توان کنترل کرد تا از لوله های عاجی خارج شوند و سپس توسط پزشک جمع آوری شوند.

Shanmukh Peddi یک جراح دندانپزشک و یکی از نویسندگان این مطالعه است و گفت که نانوربات ها بهتر از روش‌های ضد عفونی معاصر به نظر می‌رسند.

وی گفت: برای افزایش عمق نفوذ داروها روش‌های مختلف دیگری مانند لیزر و سونوگرافی اجرا شده است.

تکنولوژی جدید درمان ریشه در ایران

اما از آنجایی که انرژی به سرعت تجزیه می‌شود، این روش‌ها در سطوح عمیق‌تر نفوذ بافت دارو ناکارآمد هستند.

بنابراین، روش‌های کنونی و تکنولوژی جدید درمان ریشه نمی‌توانند کلنی‌های باکتریایی عمیق را که در طول زمان باقی می‌مانند و باعث ایجاد عوارض پس از درمان می‌شوند، درمان کنند.

دبایان داسگوپتا – دانشجوی دکترا در زمان تحقیق – گفت: تحقیق ما شامل استفاده از نانوربات‌های کنترل‌شده از راه دور است که می‌توانند با استفاده از میدان‌های مغناطیسی کم‌شدت بی‌ضرر هدایت شوند.

بازیابی آنها همچنین برای هر فناوری تحویل داروی معاصر سابقه دارد.

تیم تحقیقاتی استدلال می‌کند که با تخریب باکتری‌های توبول‌های عاج، خطر شکست پس از درمان به حداقل می‌رسد.

گالر ی تصاویر