توسعه ارتباطات بین المللی درحوزه آموزش مجازی دانشجویان دندانپزشکی

توسعه ارتباطات بین المللی درحوزه آموزش مجازی دانشجویان دندانپزشکی

توسعه ارتباطات بین المللی درحوزه آموزش مجازی دانشجویان دندانپزشکی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر ناصر سرگلزایی گفت: توسعه ارتباطات بین المللی در حوزه آموزش مجازی دانشجویان دندانپزشکی در قالب تجهیز سه کلاس آموزشی به امکانات مورد نیاز و دعوت از اساتید خارجی در این دانشکده به اجرا در آمده است.

وی با اشاره به آموزش مجازی به عنوان یکی از شیوه های نوین آموزشی، خاطر نشان کرد: موقعیت کرونا فرصتی به وجود آورد که از این موقعیت آموزشی بتوانیم استفاده کنیم از همین رو در حال حاضر سه کلاس از هشت کلاس مجهز به اموزش مجازی شده است و در این زمینه از اساتید خارج از کشور بهره خواهیم برد.

رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: فعالیت های آموزشی در دو بخش تئوری و عملی اجرایی می شود؛ در بخش عملی کلاس های آموزشی به شکل حضوری و در بخش تئوری نیز فعالیت به صورت مجازی برگزار شد، البته تمام اقدامات براساس آیین نامه های ابلاغی دانشگاه برنامه ریزی شده است.

سرگلزایی با اشاره به اینکه یک وقفه در حوزه آموزش عملی و تئوری در سال ۹۹ به دلیل پاندمی کرونا به وجود آمد که مجبور شدیم این وقفه را در سال ۱۴۰۰ جبران کنیم، گفت: با همکاری اساتید و دانشجویان سال تحصیلی در قالب سه ترم اجرا شد تا در این راستا نواقص موجود برطرف شود.

وی با بیان اینکه یکسری پیشرفته ها نیز علی رغم وجود کرونا در این دانشکده رقم خورده است، گفت: دانشکده دندانپزشکی در سال ۱۴۰۰ در بورد تخصصی رزیدنت ها و دستیاران حائز رتبه های برتر ملی شد که از آن جمله می توان به رتبه اول دوره پریو، رتبه دوم گروه ترمیم، رتبه اول، دوم و سوم گروه اطفال، رتبه سوم بیماری های دهان اشاره کرد.

رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: علاوه بر این در علوم پایه در بحث منطقه ۹ نیز رتبه اول و دوم و سوم توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد کسب شد.

وی با بیان اینکه در ارتباط با بحث پیشرفت دانشکده در مسیر نسل سوم، مهمترین مطلب ارتباط با صنعت است، افزود: باید به سمتی برویم که تحقیقات مربوط به تهیه متریال و تجهیزات مورد نیاز دندانپزشکی را در ارتباط با صنعت مورد بررسی قرار دهیم.

سرگلزایی افزود: در طرح های عملیاتی سال ۱۴۰۱ ارتباط با صنعت و شرکت های دانش بنیان مدنظر است؛ در بحث الگوی توسعه، ارتقای کیفیت آموزش، توجه به طرح درس، توجه به کرویکلوم های آموزشی و موانع پیش روی اجرایی شدن، توجه به طرح دوره ها و مهمترین عامل در ارتقای کیفیت اموزشی ارزشیابی اساتید و ارایه بازخورد به اعضای هیات علمی در راستای رفع نواقص مدنظر است.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص عملکرد دانشگاه ها گفت: دانشگاه باید مظهر اقتدار علمی کشور باشد و اساتید، محقین و دانشجویان در فکر تعالی جایگاه علمی دانشگاه باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه