توزیع ۲۸۰۰ پزشک متخصص در کشور/ اعمال افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت پزشکی عمومی

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به توزیع ۲۸۰۰ پزشک متخصص در سراسر کشور، از اعمال افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت پزشکی در مقطع عمومی خبر داد.

سعید کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری اول دنت درباره وضعیت تأمین پزشک متخصص در سال جاری اظهار کرد:‌ سال گذشته حدود 2800 پزشک متخصص در رشته‌های تخصصی فارغ‌التحصیل و در مناطق مختلف کشور توزیع شدند.

وی افزود: ممکن است در دو سال آینده شاهد کاهش خروجی فارغ التحصیلان تخصص‌های پزشکی باشیم زیرا در سال‌‌های گذشته صندلی برخی رشته‌های تخصصی پزشکی خالی مانده بود و درنتیجه تعداد فارغ‌التحصیلان آنها کاهش خواهد یافت اما با افزایش ظرفیت و اقداماتی که در سال جاری انجام شده، طی سال‌های آینده تعداد متخصصین فارغ‌التحصیل شده وضعیت بهتری پیدا خواهد کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: امسال افزایش 20 درصدی ظرفیت پزشکی در کنکور اعمال شده اما آنطور که معاون آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرده، منابع برای این افزایش ظرفیت تخصیص نیافته است و بنابراین ادامه این فرآیند و ارائه آموزش‌های استاندارد به پزشکان عمومی ممکن است با مشکل مواجه شود.

کریمی اضافه کرد:‌ در کنار افزایش ظرفیت و تعداد فارغ‌التحصیلان باید تدابیری برای افزایش ماندگاری پزشکان در مناطق محروم و کاهش آمار مهاجرت آنها اندیشیده شود، زیرا پزشکانی که به تازگی فارغ‌التحصیل می‌شوند وضعیت معیشتی مناسبی ندارند و شرایط اسکان آن‌ها در مناطق محروم، مناسب نیست.

منبع :تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه