اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

توزیع‌کنندگان کارپول

به نقل از دندانه : رئیس اداره درمان دندان‌پزشکی وزارت بهداشت گفت: باید توزیع‌کنندگان کارپول را دوباره باز تعریف کنیم و کارپول از کانال مشخصی توزیع شود و توزیع عام صورت نگیرد. چراکه در نحوه توزیع داروخانه‌ای کارپول‌ها، احتمال اینکه کارپول‌ها از داروخانه خارج و در بازار آزاد به فروش برسند وجود دارد.

دکتر قاسم صادقی با اشاره به فروش کارپول‌های وارداتی اسپانیایی در بازار آزاد به چند برابر قیمت مصوب افزود: کارپول اسپانیایی را یک شرکت دارویی وارد و شرکت پخشی آن را در اختیار داروخانه‌ها قرار می‌دهد. کارپول به دلیل آن که دارو شناخته می‌شود فروش آن در داروخانه‌ها صورت می‌گیرد اما متأسفانه به دلیل ضعف در نظارت ممکن است کارپول‌ها از داروخانه خارج و در بازار آزاد عرضه شوند.

وی علل فروش کارپول در بازار آزاد را ضعف در قوانین و نظارت دانست و گفت: باید توزیع کنندگان کارپول را دوباره باز تعریف کنیم و کارپول از کانال مشخصی توزیع شود و توزیع عام صورت نگیرد.

رئیس اداره دندان پزشکی وزارت بهداشت درباره اینکه چگونه می‌توان از عرضه کارپول در بازار آزاد با قیمت‌های بالا جلوگیری کرد، گفت: در حال رایزنی هستیم تا مکانیسم قانونی پیدا کنیم تا رویه توزیع کارپول اصلاح شود.

وی افزود: یکی از پیشنهادات برای اصلاح توزیع کارپول این است که کارپول از طریق اداره کل تجهیزات پزشکی و سامانه‌ای که در این اداره کل وجود دارد توزیع شود و در خواست ما این است که سازمان غذا و دارو توزیع کارپول را از طریق این سامانه اجرایی کند.

دکتر صادقی در پایان اضافه کرد:‌ در صورتی که کارپول از طریق سامانه اداره کل تجهیزات پزشکی توزیع شود مصرف‌کنندگان واقعی که دندانپزشکان و مراکز ارائه‌دهنده خدمات دندانپزشکی هستند می‌توانند در این سامانه درخواست خرید دهند و در این صورت مقدار مصرف واقعی و خریدار به طور شفاف مشخص خواهد بود.

محبوب ترین فرایند های زیبایی
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *

نوشته های مشابه