تمدید مهلت ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی

تمدید

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مفدا، داوطلبان شرکت در آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی در آخرین فرصت می‌توانند از ساعت ۱۲ ظهر امروز یکشنبه تا ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه ۲۹ خردادماه ۱۴۰۲ با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir ثبت نام کنند.

داوطلبان برای ثبت نام باید به ماده ۳ قانون «اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی» مصوب ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ توجه کنند.

بر اساس قانون مجلس شورای اسلامی، دانش آموختگان مقاطع پزشکی عمومی، دندانپزشکی عمومی و داروسازی عمومی پذیرفته شده سهمیه این قانون که حائز شرایط آئین نامه‌های استعداد‌های درخشان مصوب وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند، فقط در همان سال تحصیلی مجازند در آزمون‌های دستیاری تخصصی در رشته مورد نیاز دانشگاه / دانشکده علوم پزشکی محل تعهد شرکت کنند و در صورت قبولی، مجموع تعهدات دو مقطع را پس از فارغ التحصیلی در محل تعهد به صورت آموزشی یا درمانی سپری کنند.

از این رو دانشجویان سال آخر و دانش آموختگان دندانپزشکی مشمول آئین نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مصوب ۲۷ آذر ۱۴۰۰ که در مقطع عمومی با استفاده از سهمیه بومی / مناطق محروم پذیرفته شده اند، با رعایت شرایط می‌توانند فقط یک بار پیش از انجام تعهدات و در همان سال فراغت از تحصیل در رشته یا رشته‌های مورد نیاز دانشگاه / دانشکده علوم پزشکی محل تعهد، در آزمون دستیاری شرکت کنند.

آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی صبح پنجشنبه ۲۹ تیرماه ۱۴۰۲ به طور همزمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در شهر‌های اصفهان، اهواز، بابل، ساری، تبریز، ارومیه، تهران، زاهدان، کرمانشاه، شیراز، بندرعباس، قزوین، کرمان، رشت، مشهد، همدان و یزد برگزار می‌شود.

کارت ورود به جلسه آزمون دوشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۲ از طریق پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

 

 

منبع : خبربان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه