تعرفه خدمات دارویی داروخانه‌ها تصویب شد

دارو

رئیس سازمان غذا و دارو از تصویب تعرفه خدمات دارویی داروخانه ها در شورای عالی بیمه خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری اول دنت ، سیدحیدر محمدی؛ رئیس سازمان غذا و دارو از تصویب تعرفه خدمات دارویی داروخانه ها در شورای عالی  بیمه خبر داد و گفت: ضرورت داشت با توجه به لزوم  اجرای پایدار طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک و نیز اجرای بهینه فرآیندهای تجویز و مصرف منطقی دارو و سایر کالاهای سلامت، تعرفه خدمات دارویی همانند سایر خدمات تشخیصی و درمانی، تعیین و اجرایی شود.

وی افزود: پس از پیگیری‌های مستمر سازمان غذا و دارو و حمایت ویژه وزیر محترم بهداشت، به منظور جلوگیری از بروز هرگونه اختلال در فرآیند خدمت رسانی در داروخانه‌ها، تعرفه‌گذاری خدمات دارویی در قانون بودجه سال 1402 مصوب و در دستور کار شورای عالی بیمه قرار گرفته و به تصویب رسید.

به گفته وی سازمان غذا و دارو پیگیری‌های لازم را جهت اقدامات آتی به منظور ابلاغ مصوبه انجام خواهد داد تا مشوقی برای ارتقای خدمات حرفه‌ای داروسازان در داروخانه‌ها باشد.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تعرفه خدمات دارویی باعث ارائه خدمات کیفی به مراجعه کنندگان داروخانه‌ها می‌شود، از مردم خواست هنگام مراجعه به داروخانه و تهیه دارو، حتما توصیه تخصصی مربوط به نحوه مصرف دارو، تداخلات دارویی و عوارض احتمالی دارو را دریافت کنند.

 

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه