تاسیس دانشکده دندان‌پزشکی سبزوار در گرو تصمیم شورای گسترش

دانشکده دندان‌پزشکی

رییس دانشگاه سبزوار در حالی مدعی موافقت وزیر بهداشت با تاسیس دانشکده دندانپزشکی در این دانشگاه است که دبیرخانه شورای آموزش دندان‌پزشکی به دلیل نبود زیرساخت‌های مناسب، مخالفت خود با این تصمیم را اعلام کرده است.

24/بهمن/1401

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در نشست خبری دهه فجر گفت: ایجاد دانشکده دندانپزشکی در این دانشگاه مورد موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته و عملیاتی شدن آن در انتظار تصمیم شورای گسترش آموزش عالی است.
به گزارش ایرنا، دکتر محمد سالاری زارع اظهار داشت: با توجه به وجود اعضای هیات علمی و متخصصان دندانپزشکی در رشته های مختلف در این دانشگاه، ایجاد دانشکده دندانپزشکی یکی از نیازهای حوزه درمان سبزوار و انتظارات ساکنان غرب خراسان رضوی است.

تلاش‌ها برای تاسیس و راه‌اندازی یک دانشکده دندانپزشکی تازه در حالی‌ست که دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی وزارت بهداشت با استدلال نبود زیرساخت‌های مناسب با این تصمیم مخالفت و اعلام کرده عملا امکان راه‌اندازی این دانشکده در سبزوار وجود ندارد.

گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که احتمالا دلیل موافقت وزیر بهداشت با تاسیس دانشکده دندانپزشکی در سبزوار جلب رضایت نمایندگان این منطقه برای فرار از استیضاح چند ماه قبل در مجلس بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه