بهره‌مندی بیش از ۳ میلیون نفر از خدمات ایمنی و سلامت هلال احمر در ایام نوروز

هلال احمر

جمعیت هلال احمر اعلام کرد: از ابتدای نوروز ۱۴۰۲ تاکنون بیش از ۳ میلیون نفر از خدمات ایمنی و سلامت، اکیپ‌های سیار کمک‌های اولیه و … امدادگران و داوطلبان هلال احمر در سراسر کشور استفاده کرده‌اند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری اول دنت، جمعیت هلال احمر با صدور اطلاعیه شماره 7، توصیه‌هایی در موج بازگشت مسافران از سفرهای نوروزی ارائه کرد.

در اطلاعیه شماره 7 ستاد خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر آمده است:

به دلیل افزایش سفرهای نوروزی در سال جاری تاکنون بیش از 3 هزار عملیات امداد و نجات جان مسافران نوروزی صورت گرفته است که 47 درصد از این عملیات شامل تصادفات جاده‌ای و سایر موارد شامل سوانح جوی در جاده‌های کوهستانی، ساحلی و …. بوده است.

تاکنون بیش از 17 هزار نفر درمان سرپایی و به دلیل شرایط بحرانی مسافران در برخی از جاده‌ها حدود 3 هزار نفر نیز اسکان اضطراری در محل های امن صورت گرفته است.

از ابتدای نوروز 1402 تاکنون بیش از 3 میلیون نفر از خدمات ایمنی و سلامت، اکیپ‌های سیار کمک‌های اولیه و … امدادگران و داوطلبان هلال احمر در سراسر کشور استفاده کرده‌اند. همچنین مراجعه حدود 50 هزار نفر از مسافران نوروزی به مراکز درمانی هلال احمر و استفاده از خدمات پزشکی از دیگر خدمات هلال احمر در این ایام بوده است.

با توجه به نزدیک شدن به پایان تعطیلات نوروزی و بازگشت مسافران هموطنان هشدار جدی پلیس راهور و توصیه‌های ایمنی امدادگران هلال احمر و توجه به وضعیت آب و هوا و آخرین وضعیت جاده‌ها و رعایت توصیه‌های ایمنی برای اطمینان از وضعیت خودرو و داشتن لوازم اضطراری برای عبور از جاده‌های کوهستانی را برای حفظ سلامت خود و سایر سرنشینان خودرو را جدی بگیرند.

69 هزار تن از امدادگران و داوطلبان هلال احمر در 2 هزار پایگاه در اقصی نقاط کشور به صورت 24 ساعته آماده امدادرسانی به مسافران نوروزی هستند و هموطنان در صورت نیاز به هرگونه کمک به این پایگاه‌ها می‌توانند مراجعه کنند.

شماره تلفن امداد و نجات هلال احمر 112 و آماده امداد و نجات افراد حادثه‌دیده است.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه