اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

بهداشت دهان و دندان در طول جنگ اوکراین

جنگ اوکراین

دندانپزشکی در طول جنگ اوکراین

جنگ در اوکراین بیشتر جنبه های زندگی را تغییر داده است و هنوز هم زندگی را هر روز تغییر می‌دهد.  با توجه به اقدامات ارتش روسیه در شهرهای اوکراین، نوشتن به طور خاص در مورد تغییرات مرتبط در دندانپزشکی اوکراین از نظر احساسی بسیار دشوار است.  دندانپزشکی در اوکراین، در شرایط جنگی کنونی، تغییرات زیادی را به خود دیده است.  اول از همه، سیستم‌های مراقبت از دندان در هر منطقه متفاوت عمل می‌کنند. این مناطق مستقیماً تحت تأثیر جنگ قرار می‌گیرند یا توسط نیروهای روسیه اشغال شده‌اند.

در بخش غربی کشور، بمباران هوایی رخ داده است، اما هیچ نبرد فعال زمینی برگزار نمی‌شود.  تجهیزات مراقبت از دندان در شهرهای آسیب دیده به شدت محدود است. این به دلیل کمبود بهداشت دندانی است. همچنین اینکه متخصصان زیادی به غرب کشور یا خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند.  بر اساس داده‌های ارائه شده توسط دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، تعداد اوکراینی‌هایی که از آغاز حمله روسیه به اوکراین را ترک کرده‌اند به نزدیک به 3.5 میلیون نفر رسیده است.

اکثر پناهندگان از اوکراین زن و کودک هستند. قوانین اوکراین از خروج مردان از کشور به دلیل جنگ جلوگیری می‌کند.  اکثر شهرهای واقع در منطقه جنگی فعال یا اشغال شده توسط ارتش روسیه در کشور اوکراین، در حال تجربه یک بحران انسانی بسیار بزرگ هستند. موضوع مراقبت از دندان و بهداشت دهان و دندان یکی از بسیاری از مسائل دیگر است و در پس زمینه تلفات و جنایات غیرنظامی توسط ارتش روسیه مطرح می‌شود.

دانش‌آموختگان رشته‌های تخصصی دندان‌پزشکی
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه