من بلغم دندان دارم، چه کنم؟

من بلغم دندان دارم، چه کنم؟

بلغم دندان یک عفونت و التهاب موضعی در لثه به دلایل مختلف است که می تواند باعث درد شدید شود. چگونه درد ناشی از بلغم دندان را تسکین دهیم؟

بلغم دندان بسیار رایج تر از چیزی است که به نظر می رسد. در واقع یکی از آزاردهنده ترین و دردناک ترین شرایط در سطح دهان است. اما بلغم دقیقا چیست؟ این یک التهاب در لثه است که به دلیل یک عفونت باکتریایی ایجاد می شود. این عفونت از دندان منشأ می گیرد، اما به سمت ریشه و پالپ و داخلی ترین قسمت دندان پیشرفت می کند. این بیماری باعث التهاب بافت نرم و درد شدید می شود.

3

چرا دندان هایم بلغم شده؟

مشکل بزرگ این بیماری این است که عفونت به استخوانی که دندان را نگه می دارد می رسد و دندان آسیب دیده را در معرض خطر قرار می دهد و باعث از بین رفتن زودرس آن می شود. اما چرا من بلغم دارم ؟

این موارد دلایل اصلی بلغم هستند:

  • پوسیدگی دندان درمان نشده
  • بیماری پریودنتال پیشرفته (پریودنتیت).
  • ترومای دهانی درمان نشده
  • پالپیت

تعیین علت دقیق ایجاد این بیماری کلید درمان موثر است. در کلینیک های دندانپزشکی یک معاینه دقیق انجام می شود و دندانپزشک تکنیک های خود را با توجه به نیازهای لبخند شما تطبیق می دهد.

4 1

اگر بلغم دارم چه کنم؟

بسیاری از مواقع علائم بلغم نشان می دهد که عفونت ایجاد شده ، در برخی موارد می تواند بسیار پیشرفته باشد:

  • درد شدید، ضربانی و بسیار موضعی.
  • حساسیت دندان
  • طعم بد دهان
  • هالیتوز یا بوی بد دهان
  • تورم صورت یا گونه.
  • مشکل در جویدن

در شدیدترین موارد، عفونت می تواند باعث تب و ضعف بدن شود. بنابراین ، اگر بلغم را تشخیص دهیم، چگونه عمل کنیم؟ اولین قدم مراجعه به دندانپزشک مورد اعتماد برای تعیین درجه عفونت است. از بین بردن دائمی عفونت کلیدی است، زیرا در غیر این صورت ممکن است در آینده دوباره به این بیماری مبتلا شوید.

دندانپزشک استفاده از آنتی بیوتیک ها را برای از بین بردن عفونت و ضد التهاب برای تسکین درد و تورم صورت توصیه می کند. پس از بهبودی این عوارض، احتمالا اندودنتیکس نیاز باشد. عصب کشی از ایجاد مجدد عفونت در آینده جلوگیری می کند. پس از درمان، رعایت منظم بهداشت دهان و دندان به خصوص در ناحیه تحت درمان ضروری است.

مراحل درمان بلغم چیست؟

به طور معمول درمان یک فرآیند عفونی مانند این بیماری در دو مرحله انجام می شود:

دندانپزشک دارو تجویز می کند

آنچه باید بدانید این است که همیشه و برای سلامت عمومی دهان و دندان در صورت ابتلا به بلغم باید سریعا به مراکز درمانی یا مطب دندانپزشکی مراجعه کنید. هرگز نباید خوددرمانی کنید یا از مراجعه به کلینیک خودداری کنید. باید معاینه کامل دهان و همچنین در صورت لزوم عکس برداری از دهان انجام شود. رایج ترین روش درمانی این است که ابتدا یک رژیم دارویی برای کاهش روند عفونی و التهابی تجویز می شود. دارو فقط روند عفونی و التهابی را کاهش می دهد اما قادر به از بین بردن کامل بلغم نخواهد بود. تنها درمان دندانپزشکی که تخمین زده می شود به درمان کامل این مشکل عفونی کمک می کند.

2 1 rotated

درمان در کلینیک دندانپزشکی

در مرحله دوم و پس از تصمیم گیری در مورد روش درمانی ، درمان دندانپزشکی برای از بین بردن موثر روند عفونی انجام خواهد شد. معمولاً درمان هایی که باید انجام شود، شامل کانال ریشه یا کشیدن دندان است. در صورتی که این دندان با موفقیت قابل درمان نباشد باید کشیدن دندان درمان می شود.

بلغم می تواند کیفیت زندگی روزمره ما را تغییر دهد. برای متوقف کردن این اثرات، از مراجعه فوری به متخصص مورد اعتماد خود دریغ نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *

نوشته های مشابه