برای خرید لیزر دندانپزشکی آماده اید؟!

لیزر

یک مرکز دندانپزشکی امروزی، زمین تا آسمان با دهه پیش تفاوت دارد! به لطف شتاب زدگی تکنولوژی، انقلابی عظیم در سراسر پروسه های دندانپزشکی رخنه کرده و درمان های سریع، راحت و بدون درد را پیش چشم بیمار قرار داده است.

 

 

دکتر ساموئل لو، ریاست بخش بالینی Biolase، از مزایای خرید لیزر و دلایل ضرورت آن سخن می گوید:

چگونه فناوری جدید می تواند روند کاری یک دندانپزشک را تحت تأثیر قرار دهد؟

مهم ترین دلیل ورود یک تکنولوژی به مطب، راحت تر شدن کار دندانپزشک است. تسهیل جریان درآمدی و انگیزه های مالی، اغلب دلیل بعدی این تصمیم است. بدیهی است که تجهیز مطب به فناوری های روز دنیا، سرعت کار را بالا برده و با افزایش رضایت بیماران، تعداد متقاضیان و مراجعان را بیشتر می کند. با این حال، انگیزه خرید برای افراد مختلف می تواند متفاوت باشد. به طور کلی چهار معیار مهم وجود دارد که هر کاربر قبل از خرید یک تکنولوژی باید در نظر بگیرد:

* آیا این وسیله برای من ایجاد درآمد می کند؟

* آیا می توانم طرز کار آن را به راحتی یاد بگیرم؟

* آیا می توانم آن را در میان پرسنلم جا بیندازم؟

* آیا بازگشت سرمایه این دستگاه مقرون صرفه هست؟

 

 

لازم است میان دو چیز تمایز قائل شوید: با تکنولوژی جدید همان کارهای قبل را بهتر انجام می دهید؟ یا توانایی انجام کارهای جدید را کسب می کنید؟ آنچه باید در نظر گرفته شود، اطمینان از هوشمندانه بودن خرید و اضافه شدن یک منبع درآمد جدید است. یکی از این تکنولوژی ها، انواع لیزر است. چگونه می توان به کمک لیزرها، جریان درآمدی جدید ایجاد کرد؟ اگر از دیدگاه یک متخصص پریودنتیکس به قضیه نگاه کنیم، می بینیم که همه بیماران از جراحی های پریودنتال می ترسند! به لطف پیشرفت اینترنت و یوتیوب و سامانه های اشتراک ویدئویی، فیلم جراحی های اینچنینی به راحتی در دسترس همگان قرار دارد و تماشای همین فیلم ها بر ترس و وحشت بیماران می افزاید. اما لیزرها می توانند خونریزی، تورم، التهاب و نیاز به بخیه را به حداقل برسانند.

 

 

یا مثلاً در حوزه اندودانتیکس،  لیزرهای مختلف برای عملیاتی همچون پالپوتومی، اندازه گیری جریان خون، اپیکو اکتومی، نمایش مدخل کانال ها و فرم کردن گوتاپرکا استفاده می شوند.

در حوزه ایمپلنتولوژی نیز استفاده از لیزرهای جدید می تواند کار متخصصین را بسیار راحت کرده و تعداد درمان های موفقیت آمیز را افزایش دهند. لیزرها قادر هستند بسیاری از پروژه های ایمپلنتی شکست خورده را نجات دهند بدون اینکه لازم باشد ایمپلنت قبلی از دهان خارج شود.

سرعت انجام پروسه ها به کمک لیزر نیز مزیت بزرگی است که می تواند برای بیمارانی با شرایط ویژه مانند سالخوردگان و کودکان به کار رود و مانع از بروز مشکلات عادی گردد.

 

 

به طور کلی لیزرها به دو دسته تقسیم می شوند: لیزرهای بافت نرم و لیزرهای بافت سخت. گروه اول در زمینه هایی مانند افزایش طول تاج، تغییر بافت لثه، ایجاد اتصال های عضلانی، برداشتن بدون درد ضایعات بافتی به کار می روند و گروه دوم برای تشخیص زودهنگام حفره هاپر کردن یا آماده سازی دندان و رفع برخی از حساسیت های دندانی استفاده می شوند.

از جمله دلایلی که دندانپزشکان در ورود لیزر به مطب خود مقاومت می کنند، عدم آگاهی از کاربرد گسترده آنها، ترس از عدم فراگیری کار با لیزرها، گستردگی طیف لیزرها و عدم آگاهی از تفاوت های آنها و همچنین ترس از عدم بازگشت سرمایه خرید چنین تجهیزاتی است. با کمی مطالعه و تحقیق می تواند همه این مشکلات را حل نمود و نوید انجام پروسه های جدیدتر، راحت تر، کم زحمت تر، کم درد تر و موفق تر را به خود و بیماران هدیه کرد….

 

منبع :  دندال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه