اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

با این راه حل ساده زوال عقل را دور بزنید

عقل
اول دنت:
  بر اساس پژوهشی، استفاده مداوم از اینترنت ممکن است خطر ابتلا به زوال عقل را به نصف کاهش دهد؛ این همبستگی صرف نظر از عواملی نظیری تحصیلات، نژاد، جنسیت و نسل ثابت باقی می‌ماند.

 

به گزارش اول دنت به نقل از سایتک‌دیلی، تحقیق جدید ارتباط بین استفاده منظم از اینترنت و کاهش خطر زوال عقل را نشان می‌دهد.

برای این تحقیق، محققان ۱۸هزار و ۱۵۴ بزرگسال ۵۰ تا ۶۴.۹ سال بدون زوال عقل را به‌مدت میانگین ۷.۹ سال و حداکثر ۱۷.۱ سال دنبال کردند. در طول پیگیری، ۴.۶۸ درصد از شرکت‌کنندگان مبتلا به زوال عقل تشخیص داده شدند.

خطر زوال عقل در کاربرانی که استفاده منظم از اینترنت داشتند در مقایسه با کاربرانی که از اینترنت به‌ندرت استفاده می‌کردند، به حدود نصف کاهش یافت. این ارتباط بدون در نظر گرفتن میزان تحصیلات، نژاد-قومیت، جنسیت و نسل پیدا شد.

دکتر ویرجینیا دبلیو چانگ، محقق اصلی از دانشگاه نیویورک گفت: سرگرمی آنلاین ممکن است به توسعه و حفظ ذخایر شناختی کمک کند که به نوبه خود می‌تواند پیری مغز را جبران کند و خطر زوال عقل را کاهش دهد.

یافته‌های این تحقیق در مقاله‌ای تحت عنوان “استفاده از اینترنت و خطر احتمالی زوال عقل: یک مطالعه کوهورت مبتنی بر جمعیت” در مجله انجمن سالمندان آمریکا منتشر شده است.

ویژگی خاص میگرن و سردردهای خوشه‌ای
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه