با این راهکارها سریع لاغر شوید

لاغر
اول دنت:
برای کسانی‌ که راه‌های مختلفی را برای لاغری امتحان کرده‌اند اما هنوز موفق به کاهش وزن نشده‌اند، این امر به رویا تبدیل شده اما راه های سریعی برای این کار وجود دارد.

به گزارش اول دنت به نقل از برنا، متخصصان می‌گویند یک روش می‌تواند به شما در کاهش وزن کمک کند که آنهم محدود کردن تعداد کالری دریافتی از طریق رژیم غذایی است. راه دیگر نیز سوزاندن کالری اضافی با ورزش است.

 

بنابر اعلام دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، ترکیب ورزش با یک رژیم غذایی سالم، روش موثرتری برای کاهش وزن است و ۸ فایده شناخته شده به دنبال دارد:

۸ فایده تحقق رویای لاغری

شدت افزایش انرژی: زمانی که شما وزن کمتری دارید، انرژی کمتری را صرف انجام کارهای روزمره‌ می ‌کنید. کاهش وزن همچنین راندمان اکسیژن شما را بهبود بخشیده و بنابراین شما حین فعالیت‌های پرانرژی نفس کم نمی‌آورید.

تقویت حافظه: مطالعات محققان سوئدی در سال ۲۰۱۳ نشان داد که زنان سالمند بعد از شش ماه دنبال کردن برنامه کاهش وزن نمرات بهتری در آزمون‌ های حافظه کسب کردند.

کاهش خطر ابتلا به سرطان: اضافه وزن موجب بروز التهاب می‌شود که خود آن آغازگر تغییرات سلولی در بدن است. یک بررسی انجام شده بر روی زنان یائسه که نتایج آن در مجله تحقیقات سرطان به چاپ رسیده است، نشان داد که درجات خطرناک التهاب تنها با کاهش پنج درصدی وزن بدن قابل تخفیف است.

لذت بردن از فعالیت‌های جسمی: زمانی که اضافه وزن دارید نسبت به افرادی که وزن طبیعی دارند، فعالیت‌های جسمی ممکن است موجب درد مفاصل و سوزش ریه‌های شما شود. وقتی شروع به لاغر شدن می‌کنید، دیگر انجام ورزش در شما احساس انجام یک کار روزمره سخت و طاقت فرسا را ایجاد نمی‌کند و بیشتر شبیه تجربه‌ای سرگرم کننده در می‌آید. علاوه بر این سبک وزن بودن موجب می‌شود شما سریع‌تر و نیرومندتر شوید.

کنار گذاشتن داروها: حفظ یک وزن مناسب می‌تواند شما را در برابر بیماری‌های قلبی و دیابت محافظت کند. اما اگر از قبل دچار اضافه وزن باشید و به این بیماری‌ها مبتلا باشید، چه می‌شود کرد؟ کاهش وزن می‌تواند مفید باشد. این بیماری‌ها لزوما از بین نمی‌روند، اما ممکن است علائم بیماری شما و مقدار دارویی که دریافت می‌کنید، کاهش یابد. برای مثال ممکن است بتوانید دُز داروهای ضدفشارخون و پایین ‌آورنده کلسترول‌ را کاهش دهید، یا یاد بگیرید بدون تزریق‌های روزانه انسولین، دیابت نوع ۲ خود را کنترل کنید.

افزایش میزان خواب: بنابر مطالعات، افرادی که حداقل پنج درصد وزن‌شان را در طی یک دوره شش ماهه کاهش می‌دهند به طور متوسط ۲۲ دقیقه بیشتر از قبل می‌خوابند و پیش از این محققان فنلاندی گزارش کرده بودند که کاهش متعادل وزن به میزان قابل توجهی باعث بهبود علائم قطع تنفس در حین خواب شده است.

افزایش شانس داشتن فرزند: چاقی در زنان با ناباروری و سندرم تخمدان پلی‌ کیستیک همراه است و زمانی که یک زن جوان چاق می‌شود، باردار شدن برای او مشکل‌تر خواهد شد. از آنجایی که وزن مادر در طی بارداری و حتی قبل از آن با تمامی پیامدهای سلامتی برای فرزند در ارتباط است، کاهش وزن و لاغرشدن کمک می‌کند که فرد از داشتن یک بارداری سالم و فرزندی سالم مطمئن شود.

افزایش سلامت چشم: در اکثر افراد کاهش وزن در واقع باعث محافظت بینایی آنها در برابر عوارض مربوط به چاقی نظیر دیابت نوع ۲ می‌شود.

منبع : صدآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه