باکتری یک بیماری نادر و خطرناک از آب و خاک جنوب آمریکا سر درآورد

آب

مقامات بهداشتی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کردند که نمونه‌برداری‌های انجام شده از آب و خاک ایالات میسیسیپی در جنوب این کشور حاوی نوعی باکتری بوده است که عامل بروز یک بیماری نادر و خطرناک در انسان محسوب می‌شود.

مسئولان بهداشتی ایالات متحده در همین راستا به پزشکان هشدار داده‌اند که احتمال بروز علائم بیماری ملیویدوسیس (Melioidosis) در بیماران را در نظر داشته باشند. دو نفر از ساکنان جنوب آمریکا به طور جداگانه در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۲ به این بیماری مبتلا شدند. مقامات بهداشتی ایالات متحده به دنبال شناسایی این دو مورد تصمیم به نمونه‌برداری از آب و خاک در نزدیکی محل زندگی آنها گرفتند.

مرکز پیشگیری و مقابله با بیماری‌ها در آمریکا با وجود کشف باکتری عامل بیماری ملیویدوسیس در ایالت میسیسیپی همچنان بر این باور است که خطر شیوع این بیماری در بین عموم مردم «بسیار کم» است.

تحقیق مقامات بهداشتی آمریکا درباره این باکتری و میزان پخش آن در محیط زیست جنوب آمریکا و منطقه خلیج مکزیک ادامه دارد.

بیماری ملیویدوسیس منجر به مرگ ۱۰ تا ۵۰ درصد از مبتلایان در سطح جهان می‌شود. علائم این بیماری تب، دردهای مفصلی و سردرد است. بیماری ملیویدوسیس می‌تواند منجر به ذات الریه، عفونت، شکل‌گیری آبسه یا تورم مغز شود.

مسئولان بهداشتی آمریکا از افراد آسیب‌پذیر در میسیسیپی مانند سالمندان خواسته‌اند که ضمن پرهیز از تماس با آب‌های گل‌آلود، هنگام باغبانی از دستکش و چکمه استفاده کنند.

 

منبع: یورونیوز فارسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه