اطلاعات تماس

پل رومی، بالای خیابان واعظی، بن بست محوی، پلاک 2

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

چگونه باکتری های دهان محافظت در برابر رشد ویروس را سرکوب می‌کنند؟

باکتری های دهان

چگونه باکتری های دهان محافظت در برابر رشد ویروس را سرکوب می‌کنند؟

چگونه باکتری های دهان محافظت در برابر رشد ویروس را سرکوب می‌کنند؟ باکتری‌هایی که باعث بیماری پریودنتال می‌شوند، دفاع دهان را کاهش داده و رشد ویروس را افزایش می‌دهند. محققان جزئیاتی را کشف کرده‌اند که چگونه پروتئین‌های تولید شده توسط سلول‌های اپیتلیال دهان از انسان در برابر ویروس‌هایی که از طریق دهان وارد بدن می‌شوند محافظت می‌کند. آنها همچنین دریافتند که باکتری‌های دهان می‌توانند فعالیت این سلول‌ها را سرکوب کرده و آسیب پذیری را در برابر عفونت افزایش دهند.

محققان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه لوئیزویل و همکارانشان جزئیاتی را کشف کرده‌اند که چگونه پروتئین‌های تولید شده توسط سلول‌های اپیتلیال دهان از انسان در برابر ویروس‌هایی که از طریق دهان وارد بدن می‌شوند محافظت می‌کند. آنها همچنین دریافتند که باکتری‌های دهان می‌توانند فعالیت این سلول‌ها را سرکوب کرده و آسیب پذیری را در برابر عفونت افزایش دهند.

خانواده‌ای از پروتئین‌ها به نام اینترفرون لامبدا که توسط سلول‌های اپیتلیال در دهان تولید می‌شوند، از انسان در برابر عفونت ویروسی محافظت می‌کنند، اما باکتری های دهان Porphyromonas gingivalis تولید و اثربخشی این مدافعان مهم خط مقدم را کاهش می‌دهد. دهان اغلب دریچه ای برای ورود به بدن برای ویروس‌هایی است که دستگاه گوارش و ریه‌ها را آلوده می‌کنند مانند SARS-CoV-2، ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV)، هرپس سیمپلکس و ویروس‌های سرطان‌زا مانند ویروس پاپیلومای انسانی (HPV).

دستگاهی که با هوش مصنوعی سلامت دندان ها را کنترل می کند
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه