ایمپلنت فوری چیست ؟ (هزینه ایمپلنت یکروزه)

ایمپلنت
ایمپلنت فوری (یکروزه) به عنوان یکی از جدیدترین تکنیک های دندان پزشکی معرفی می شود. ایمپلنت فوری یک جایگزین بسیار خوب برای دندان هایی است که از بین رفته اند. ایمپلنت فوری یکی از روش هایی است که هر روزه به محبوبیت آن افزوده می شود و بسیار رواج پیدا کرده است.

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یکروزه روش جدیدی در دندانپزشکی است که هر روزه بر محبوبیت آن افزوده می شود. ایمپلنت فوری یک روش درمانی سریع برای مشکل بی دندانی است در این روش بلافاصله بعد از کشیدن دندان کانال دندان کشیده شده با پایه ایمپلنت فوری و پروتز موقت جایگزین خواهد شد در ایمپلنت دندان معمولی این کار حداقل 3 ماه به طول می انجامد. این روش در مواردی که یکی یا تعدادی از دندان های فک جلو دچار تخریب شده باشد بسیار کاربردی است و زیبایی دندان ها را بلافاصله پس از خارج کردن دندان ها باز می گرداند.

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یکروزه

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یکروزه روش جدیدی در دندانپزشکی است که هر روزه بر محبوبیت آن افزوده می شود. ایمپلنت فوری یک روش درمانی سریع برای مشکل بی دندانی است در این روش بلافاصله بعد از کشیدن دندان کانال دندان کشیده شده با پایه ایمپلنت فوری و پروتز موقت جایگزین خواهد شد در ایمپلنت دندان معمولی این کار حداقل 3 ماه به طول می انجامد. این روش در مواردی که یکی یا تعدادی از دندان های فک جلو دچار تخریب شده باشد بسیار کاربردی است و زیبایی دندان ها را بلافاصله پس از خارج کردن دندان ها باز می گرداند.

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری (یکروزه) به عنوان یکی از جدیدترین تکنیک های دندان پزشکی معرفی می شود. ایمپلنت فوری یک جایگزین بسیار خوب برای دندان هایی است که از بین رفته اند. ایمپلنت فوری یکی از روش هایی است که هر روزه به محبوبیت آن افزوده می شود و بسیار رواج پیدا کرده است. از ایمپلنت فوری بیشتر برای دندان های جلوی فک انجام می شود. تصمیم گیری در مورد بکار بردن ایمپلنت فوری شاید کمی مشکل به نظر برسد اما این روش مزایای فراوانی دارد که می توان آن را یک انتخاب بدون پشیمانی در نظر گرفت.

ایمپلنت فوری روشی جدید در درمان های دندانپزشکی است که امروزه بسیار پرطرفدار شده است و بهترین روش برای جایگزینی دندان های جلو است.

جنس ایمپلنت فوری تیتانیوم و یا مشتقات آن است و به شکل پایه دندان درون فک جاگذاری می شود. هدف از این پایه نگهداری تاج دندان است و به عبارتی کاربرد بعنوان همان ریشه دندان طبیعی می باشد. فلز تیتانیوم بکار رفته در ایمپلنت اصولا باید چند ماه در استخوان فک بماند تا با استخوان به خوبی جوش بخورد و در مرحله بعد تاج دندان به روی آن متصل خواهد شد.

ایمپلنت پانچی چیست؟

با گذشت زمان و محبوب شدن روش درمانی ایمپلنت برای درمان بی دندانی روش های متفاوت و شبیهی به آن گسترش یافت یکی از این روش ها ایمپلنت فوری می باشد. ایمپلنت یک روز یا ایمپلنت پانج اسم های دیگر ایمپلنت فوری می باشند. بنابراین قیمت ایمپلنت پانچ، مراحل کاری، مزایا و معایب ایمپلنت یک روزه هیچ تفاوتی با ایمپلنت فوری ندارد و تنها تفاوت در اسم آنها می باشد.

به طور کلی ایمپلنت فوری گزینه ای مناسب برای حل مشکلات دندان های از دست رفته به شمار می رود. جنس ایمپلنت های فوری از تیتانیوم می باشند. که در داخل استخوان فک قرار می گیرند و جایگزین ریشه دندان می شود و در فاصله کوتاهی تاج یا روکش دندان روی آن قرار می گیرد.

 

قیمت ایمپلنت فوری

همواره هزینه درمان های دندانپزشکی بسیار مورد توجه قرار گرفته می شود. به صورت کلی کاشت ایمپلنت فوری حدود 20 تا 30 درصد گرانتر از کاشت ایمپلنت دندان به روش معمولی می باشد. عوامل زیادی از جمله تخصص و مهارت دندانپزشک، موقعیت جغرافیایی مطب دندانپزشکی، هزینه های جانبی و نیاز بیمار به لیفت سینوس و یا پیوند استخوان بر قیمت نهایی تاثیر دارند، اما دلایل اصلی که سبب افزایش این هزینه شده اند، عبارتند از:

  1. دشوارتر بودن روند درمانی
  2. هزینه بیشتر در لابراتوار دندانسازی به دلیل داشتن زمان کوتاه تر برای ساخت روکش دندانی
  3. به کار گیری تکنیک متفاوتی از درمان
  4. استفاده از مواد اضافی

کشیدن دندان و ایمپلنت فوری

در این مرحله دندان آسیب دیده کشیده می شود و بهترین زمان ایمپلنت فوری وقتی است که دندان باید کشیده شود.

از آن جایی که هنگام کشیدن دندان، خونریزی داریم و برای ایمپلنت فوری هم نیاز به سلول های استخوان ساز برای ترشح استخوان و سلول های آن می باشد، بهترین زمان کاشت ایمپلنت، روزی است که دندان خارج می شود. گاها برخی از افراد با داشتن شرایط خاصی می توانند این کار متفاوت تر انجام گردد.

در صورت انجام کشیدن و جراحی در یک جلسه، ایمپلنت فوری بسیار زودتر جوش خورده و بیمار یکبار دوره نقاهت خواهد داشت و یکبار آنتی بیوتیک مصرف می کند و نیازی به برش مجدد و بخیه مجدد نیست و در یک جلسه همه کارها انجام می گردد.

 

مدت زمان ایمپلنت فوری

در طول مراحل کاشت ایمپلنت فوری، با توجه به تعداد واحد های انجام شده و پس از کشیدن دندان و قرار دادن پایه ایمپلنت و سپس تاج موقت که روی پایه ایمپلنت قرار می گیرد. تمامی این مراحل بسیار سریعتر از روش معمولی انجام می شود و حتی می توانند در دو و یا سه جلسه انجام شوند.

ایمپلنت فوری دندان جلو

بیشترین کاربرد ایمپلنت فوری برای دندان جلو تا دندان های کرسی می باشد، به این دلیل هنگامی که شخص می خندد، جای خالی دندان مشخص نباشد. ایمپلنت فوری، جایگزینی موقتی به شما می دهد تا زیبایی شما حفظ شود. تا زمانی که دندانپزشک روکش یا تاج دائمی را در دهان شما قرار دهد. ایمپلنت دندان جلو به خاطر زیبایی بسیار اهمیت دارد. برای دریافت خدمات حرفه ای ایمپلنت فوری دندان جلو با مطب تخصصی دکتر ابراهیم گل ارتباط برقرار نمایید. تلفن جهت تماس : 88082941-021

ایمپلنت فوری با لیزر

نکته بسیار مهم دیگر، استفاده از ایمپلنت لیزری در کاشت دندان فوری است. اگر کسی نیاز به ایمپلنت فوری داشته باشد، ایمپلنت لیزری برای او بهترین است چرا که تحمل روکش موقت را در استخوان فک دارد و می توان در کمتر از چند روز یا کمتر از چند هفته این روکش ها را به بیمار تحویل داد.

ایمپلنت لیزری مجموعه ای از تمام خصوصیات و مشخصه های یک ایمپلنت ایده آل را دارا می باشد، بنابراین اگر شما در پروسه انتخاب ایمپلنت و کیفیت قطعات آن فرد سخت گیری هستید و علاقه مندید که در سریعترین زمان ممکن پروسه کاشت دندان را انجام دهید، ایمپلنت فوری با لیزر بهترین پیشنهاد در بین تمام ایمپلنت های دنیا است.

ایمپلنت فوری چیست ؟ (هزینه ایمپلنت یکروزه)

تفاوت ایمپلنت فوری با معمولی

تفاوت ایمپلنت فوری با ایمپلنت معمولی در این است که در روش معمولی، بعد از این که پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک قرار گرفت، باید چند ماه صبر کنید تا استخوان رشد کند. اما در ایمپلنت فوری برای این که زیبایی لبخند حفظ شود (به خصوص در جلوی دهان)، چند روز بعد از جایگذاری ایمپلنت، روکش بر روی آن متصل می شود.

روکش موقت به گونه ای طراحی می‌گردد که مقدار بسیار کمی، کوتاهتر از حد معمول باشد تا هنگام جویدن غذا بر روی پایه ایمپلنت فشاری وارد نشود. زیرا هنوز استخوان و ایمپلنت به هم جوش نخورده اند. به همین دلیل ممکن است این روش برای همه مناسب نباشد، به خصوص در مورد دندان هایی که ممکن است بیشتر تحت فشار قرار بگیرند.

مزایای ایمپلنت فوری

به طور کلی ایمپلنت دندان جلوی تحلیل و کوچک شدن استخوان فک را می گیرد. در غیر این صورت حتی اگر دندان مصنوعی یا بریج هم استفاده شود به مرور استخوان فک دچار تحلیل می شود. طول عمر و دوام ایمپلنت بسیار زیاد است و اگر به خوبی از آن مراقبت شود معمولا تا آخر عمر نیازی به تعویض آن وجود ندارد. زیبایی ایمپلنت دندان مشابه دندان های است و کسی نمی تواند به راحتی ایمپلنت دندان را از دندان های واقعی تشخیص دهد.

ایمپلنت فوری را بیشتر برای دندان های جلویی استفاده می کنند. زیرا در ظاهر انسان اهمیت بیشتری دارند. از جمله مزایای ایمپلنت فوری می توانیم به طول درمان کمتر، عوارض کمتر، کاهش بار روانی در بیمار، کمک به حفظ بافت لثه و استفاده از روکش موقت از همان ابتدا اشاره کرد.

معایب ایمپلنت فوری

در کنار مزایای یاد شده در این روش درمانی اگر پروتز موقتی به خوبی و با مهارت جایگذاری نشود، مسلما مشکلاتی را با خود به همراه خواهد داشت. و همچنین اگر در کاشت ایمپلنت فوری روکش با تکنیک دقیق و مناسبی به لثه متصل نگردد، ممکن است پایه ایمپلنت دچار مشکل شود.

از طرف دیگر این روش درمانی برای همه بیماران ایده آل نبوده و مناسب نیست. و اکثر افرادی که دارای استخوان فک محکمی هستند، می توانند از ایمپلنت فوری استفاده نمایند. همچنین فک پایین محل مناسبتری نسبت به فک بالا برای ایمپلنت های فوری به شمار می رود. زیرا این فک از استقامت بالاتری برخوردار می باشد.

در مرکز دندانپزشکی دکتر سمیه ابراهیم گل کاشت ایمپلنت دندان آمریکایی لیزری که معروفترین برند ایمپلنت دنیا محسوب می شود همراه با تکنیک های مدرن جراحی از جمله ایمپلنت دیجیتال ، ایمپلنت پانچی یا فلپ لس (Flapless) ، کاشت دندان با لیزر، ایمپلنت فوری، ایمپلنت همزمان با بازسازی استخوان، ایمپلنت همزمان با سینوس لیفت و جراحی ایمپلنت با بارگذاری فوری (immediate load) با استفاده از جدیدترین تجهیزات دندانپزشکی و تکنولوژی روز دنیا انجام می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *

نوشته های مشابه