ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری چیست؟
به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، ایمپلنت فوری به این صورت است که با استفاده از از یک قطعه تیتانیومی در داخل فک و از طریق کاشت این قطعه در داخل لثه و قرار دادن روکش ایمپلنت روی آن دندان شما احیا می‌شود اما باید بدانید که کاشت دندان با ایمپلنت پروسه زمان‌بر است.

زمانی که بر اثر مشکلات خاصی دندان‌های خود را را از دست می‌دهید تا همین چند سال پیش راهی جز استفاده از دندان مصنوعی وجود نداشت اما با پیشرفت علم پزشکی و با به وجود آمدن ایمپلنت می‌توانید یک دندان مقاوم به مانند دندان خود داشته باشید ایمپلنت دندانی در واقع نقشه دندان اصلی شما را را برای شما حفظ خواهد کرد که از طریق استفاده از قطعه تیتانیومی بهترین روش برای جایگزین دندان‌های از دست رفته است.

ایمپلنت فوری در واقع همان ایمپلنت دندان است که طول مدت درمان آن بسیار کم‌تر از ایمپلنت معمولی خواهد بود در ایمپلنت فوری بیمار درد کمتری احساس خواهد کرد و تعداد جلسات ایمپلنت بسیار کمتر خواهد بود در ایمپلنت فوری مراحل ایمپلنت در تعداد جلسات کوتاهتری انجام خواهد شد و بیمار نتیجه نهایی را زودتر از ایمپلنت مشاهده خواهد کرد.

ایمپلنت فوری چیست و چگونه انجام می‌شود؟

ایمپلنت فوری بیشتر برای دندان‌های جلو و یا دندان‌های عقب یا کرسی استفاده می‌شود و بیشتر برای بیمارانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که توان و تحمل ناحیه بی‌دندانی را ندارند در این صورت با استفاده از یک پروتز کمکی در ناحیه ایمپلنت؛ کاشت دندان در یک روز انجام می‌شود اما ایمپلنت فوری مسلماً هزینه بالاتری نسبت به ایمپلنت معمولی دارد.

تفاوت ایمپلنت و پروتز دندان چیست؟

در کاشت دندان با استفاده از دندان مصنوعی یک قطعه متحرک در دهانتان درناحیه دندانی خواهید داشت که محرک است و در هر زمان که مورد نیاز باشد می‌توان از آن استفاده کنید عموماً قطعه‌های دندان مصنوعی مقاومت بالایی دارا نمی‌باشند و در گذر زمان از مقاومت آنها کاسته خواهد شد همچنین در صورت تحرک در بین دندان‌ها دچار ایجاد تخریب در لثه‌ها خواهد شد اما در استفاده از خدمات ایمپلنت کلینیک دکتر دهقان شما یک دندان و یک پروتز ثابت دقیقاً مشابه دندان‌های اصلی خود خواهید داشت با همان استحکام و همان کیفیت.

جنس ایمپلنت دندان چیست؟

با گذشت زمان و پیشرفت علم پزشکی ایمپلنت و پروتز ایمپلنت از جنس آلیاژ فلزها ساخته می‌شود و اخیراً بیشتر از از فلز تیتانیوم استفاده می‌شود تیتانیوم به علت میزان مقاومت بالا برابر گرما و سرما بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد تا در درازمدت مشکلی برای سایر دندان‌ها و برای شخص ایجاد نکند.

مزایای ایمپلنت فوری

از مزایای ایمپلنت داشتن ظاهری زیبا دندانهای کامل و مقاومت و راحتی از استفاده از ایمپلنت است. در واقع شما با داشتن ایمپلنت می‌توانید دندان‌های از دست رفته خود را بازیابی کنید همچنین ایمپلنت را در برابر گرما و سرما مقاوم هستند و نگرانی از بابت تخریب آنها نخواهید داشت همچنین در زمان مکالمه برای افرادی که تا قبل از ایمپلنت از دندانهای مصنوعی استفاده کردن پس از استفاده از ایمپلنت می‌تواند تفاوت در مکالمه و احیای کلمات را کاملاً احساس کنند.

اجزای ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان شامل قسمت‌های مختلفی است از جمله پایه که در در درون فک شما قرار می‌گیرد تا پس از گذشت زمان با فک پیوند برقرار کند.

اباتمنت رابطه بین ایمپلنت و پایه است که روی پایه سوار شده و ارتباط بین روکش یا پروتز ایمپلنت را برقرار می‌کند.

پروتز ایمپلنت دقیقاً نقش تاج دندان را دارد و پروتز ایمپلنت در دندان به صورت کامل قابل مشاهده است.

قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان در مدل‌های مختلف بسته به نوع جنس آنها شامل قیمت‌های مختلف می‌باشد و هزینه‌های متفاوتی دارد و بسته به نوع جنس و نوع کشور تولید کننده لازم به ذکر است که بعضی از ایمپلنت‌ها دارای گارانتی می‌باشد که در کلینیک دکتر دهقان ایمپلنت با گارانتی مادام العمر ارائه می‌شود.

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

ایمپلنت دندان چه به صورت معمولی و چه با ایمپلنت فوری قابل انجام به صورت بیهوشی است در فرایند انجام ایمپلنت فوری می‌توانید به پزشک خود اجازه دهید که از مواد بیهوشی جهت عدم احساس درد استفاده کنید ایمپلنت فوری دندان با بیهوشی یکی از خدمات می‌باشد که در کلینیک‌های بروز و مطرح دندانپزشکی انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه