اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

ایمپلنت شرق تهران

ایمپلنت شرق تهران

دندانپزشکان متخصص اول دنت این مطلب را برای شما آماده کرده است تا دقیق ترین اطلاعات را در مورد درمان ایمپلنت بدست آورید. این مقاله سعی در معرفی کامل ایمپلنت دندان و معرفی بهترین مراکز ایمپلنت شرق تهران را دارد، در ادامه همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید

ایمپلنت شرق تهران

در سال های اخیر ایمپلنت دندان یکی از مهمترین کاربردهای توسعه فناوری پزشکی در حوزه سلامت دهان و دندان است. کاشت دندان پرکاربردترین روش درمانی در دندانپزشکی نوین است و قابلیت اطمینان آن بارها اثبات شده است. به ساده ترین شکل ممکن، کاشت ایمپلنت دندان فرآیند قرار دادن پیچ در استخوان فک و قرار دادن پروتز دندان روی این پیچ است.

عکس کاشت ایمپلنت شرق تهران

ایمپلنت دندان چیست؟

مرحله اول ایمپلنت شرق تهران با بستن پیچ به استخوان فک کامل می شود. یکی از مزایای بی شمار درمان ایمپلنت این است که این روش درمانی به دندان های مجاور آسیب نمی رساند. مرحله دوم با قرار دادن یک پروتز دندان روی پیچ تکمیل می شود. بنابراین دندان های از دست رفته جایگزین می شوند.

پس از این درمان که در آن ایمپلنت ، ریشه دندان را شبیه سازی می کند، بیمار می تواند مانند دندان طبیعی بدون هیچ مشکلی غذا بخورد و صحبت کند.

درمان ایمپلنت برای چه افرادی قابل استفاده است؟

درمان ایمپلنت، دائمی‌ترین و بهترین راه‌حل برای رفع کمبود دندان است. ایمپلنت شرق تهران می‌تواند برای هر فردی که رشد فک و صورت آن تکمیل شده باشد قابل اجرا است.

برای کاشت دندان باید تا 18 سالگی منتظر ماند. برای درمان ایمپلنت، دندانپزشک برای ارزیابی ساختار استخوان فک تصاویر اشعه ایکس را بررسی می کند و یک ارزیابی کلی از شرایط بیمار انجام می دهد. در صورت لزوم، معاینات دیگری مانند توموگرافی، اندازه گیری استخوان و … انجام می شود.

پس از انجام این معاینات، شرایط بیمار برای درمان ایمپلنت تعیین می شود. البته علاوه بر این موارد سلامت عمومی بیمار برای درمان باید اجازه کاشت دندان را بدهد. قبل از شروع درمان در بیماران دیابتی، شرایط بیمار در هر مرحله چک می شود.

مراحل ایمپلنت

ایمپلنت دندان چگونه ساخته می شود؟

پس از بررسی دقیق بیمار، در صورتی که وضعیت سلامت عمومی بیمار برای جراحی مناسب باشد، تصویر برداری اشعه ایکس و مراحل معاینه دقیق انجام می شود. پس از اینکه مشخص شد بیمار برای درمان ایمپلنت مناسب است، استخوان فک و دندان کناری اندازه گیری می شود. قرار دادن ایمپلنت دندان اولین مرحله درمان است.

بزاق دهان برای چیست؟
ادامه مطلب

در این مرحله می توان ایمپلنت دندان را در یک مرحله یا دو مرحله کاشت. در کاربرد ایمپلنت دندان، در صورتی که روکش موقت پس از کاشت ایمپلنت چسبانده شود و زمانی که قرار است پروتز ساخته شود، نیازی به عمل جراحی دوم نیست.

در هر دو روش ، می توان یک پروتز موقت روی ایمپلنت قرار داد. روند بهبودی برای استخوان های فک پایین و بالایی متفاوت است و نسبت به وضعیت سلامتی و ویژگی های ارثی بیمار ممکن است بین 3 تا 6 ماه طول بکشد.

روند بهبودی پس از کاشت دندان معمولاً 2-3 ماه در فک پایین و تا 3-6 ماه در فک بالا ادامه دارد. به کمک توموگرافی‌های سه بعدی فک که تراکم استخوان را نشان می‌دهند یا با دستگاه‌هایی که گشتاور کاشت ایمپلنت را پس از کاشت دندان اندازه‌گیری می‌کند، مدت زمان انتظار را با دقت بیشتری اندازه‌گیری کرد.

ایمپلنت شرق تهران

سوالات متداول در مورد درمان ایمپلنت

 

آیا ایمپلنت به سلامت دندان کمک می کند؟

می توانیم فواید ایمپلنت های دندانی برای سلامت دندان ها را به شرح زیر دسته بندی کنیم.

 1. ویژگی هایی که تقریباً مشابه دندان های از دست رفته ارائه می دهد.
 2. ایمپلنت شرق تهران از تحلیل استخوان جلوگیری می کند.
 3. کاشت ایمپلنت تضمین می کند که سیستم جویدن عملکرد خود را ادامه می دهد
 4. از لغزش دندان های اطراف در شکاف ناشی از دندان از دست رفته، جلوگیری می کند.

آیا درمان ایمپلنت برای همه افراد مناسب است؟

درمان ایمپلنت را می توان برای تمام بیمارانی که استخوانی با ضخامت، ارتفاع و کیفیت مناسب دارند، اعمال کرد. حتی اگر تمام دندان ها از بین رفته باشند، در صورت وجود ساختار استخوان مناسب، درمان را می توان بلافاصله انجام داد. در صورت عدم وجود حجم مناسب استخوان فک، از پیوند استخوان برای ترمیم این ناحیه استفاده می شود.

عکس ایمپلنت شرق تهران

در صورت عدم وجود استخوان کافی در ناحیه کاشت چگونه درمان را ادامه دهیم؟

در مواردی که ساختار، کیفیت و ضخامت استخوان در ناحیه ای که قرار است کاشته شود کافی نباشد، باید با استفاده از پیوند استخوان، بافت استخوانی متفاوتی ایجاد کرد تا میزان استخوان افزایش یابد.

درمان ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد؟

اگرچه درمان ایمپلنت دندان بیشتر از روش‌های درمانی دیگر طول می‌کشد، اما به عنوان یک راه‌حل دائمی شناخته می‌شود. تقریباً باید 2.5 ماه صبر کرد تا پیچ با استخوان یکپارچه شود.

آیا برای هر دندان از دست رفته باید یک ایمپلنت دندان استفاده می شود؟

در صورت وجود استخوان با کیفیت کافی و مناسب، دندانپزشکی که درمان ایمپلنت را انجام می دهد ترجیح می دهد به جای هر دندان از دست رفته، ایمپلنت بگذارد. اگر در نتیجه معاینات و معاینات مشخص شد که شرایط مناسب فراهم نیست، دندانپزشک می تواند دو ایمپلنت را با فاصله از هم قرار داده و روی آن پروتز بریج انجام دهد.

درمان ایمپلنت در چه مواردی شامل ریسک می شود؟

 1. در بیماران قلبی عروقی مزمن و دیابت
 2. در زنان باردار
 3. در افراد جوانی که رشد استخوانی آنها هنوز کامل نشده است
 4. در افرادی که سیگار می کشند
 5. افرادی که اعتیاد به الکل و مواد مخدر دارند
 6. در بیماران مبتلا به نقص سیستم ایمنی
 7. در بیماران مبتلا به بیماری های مزمن مانند هموفیلی و فشار خون بالا

در طول درمان ایمپلنت دندان چه فرآیندهایی استفاده می شود؟

معاینه اولیه: تناسب ساختار استخوان ناحیه ای که دندان از دست رفته در آن قرار دارد و سایر شرایط محیطی برای درمان ایمپلنت به کمک رادیوگرافی پانورامیک یا تصاویر سه بعدی (توموگرافی) مشخص می شود.

نمایشگاه دندانپزشکی تهران
ادامه مطلب

برای بازسازی دندان از دست رفته، پروتز روی ایمپلنت قرار می گیرد و به پیچ ایمپلنت متصل می شود. پس از طی این مراحل کاشت دندان تکمیل می شود.

پروتز مبتنی بر ایمپلنت شرق تهران

آیا می توان بدون برش لثه و بخیه ایمپلنت شرق تهران انجام داد؟

جراحی ایمپلنت بدون آسیب رساندن به بافت لثه امکان پذیر است. به این روش که بدون بریدن لثه و بدون هیچ بخیه ای انجام می شود، جراحی ایمپلنت بدون فلپ می گویند.

پس از درمان ایمپلنت دندان، هر چند وقت یکبار باید به دندانپزشک مراجعه کنم؟

تمام بیمارانی که درمان ایمپلنت شرق تهران را تکمیل کرده اند باید هر 6 ماه یکبار توسط دندانپزشک معاینه شوند. برای استفاده مادام العمر از ایمپلنت دندان، باید مراقبت های روزانه دهان و دندان را به دقت دنبال کرد.

پس از درمان ایمپلنت دندان به چه نکاتی باید توجه کرد؟

به منظور جلوگیری از تورم پس از درمان ایمپلنت دندان، استفاده از کمپرس سرد توصیه می شود. برای تسریع روند بهبودی بدون هیچ مشکلی، باید داروهای تجویز شده توسط دندانپزشک معالج را به طور منظم مصرف کنید. حفظ بهداشت دهان و دندان و مراقبت روزانه از دهان، روند بهبودی شما را تسریع می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که درمان ایمپلنت شما با موفقیت 100 درصدی تکمیل خواهد شد.

مراحل کاشت ایمپلنت شرق تهران

آیا این مشکل وجود دارد که بدن ایمپلنت را قبول نمی کند؟

در افراد سالم و بیماران تحت کنترل، درصد موفقیت کاشت دندان به 98.9٪ رسیده است. تیتانیوم ماده ای است که ایمپلنت از آن ساخته می شود، این عنصر سال‌هاست که با پذیرش کامل توسط بدن در کاربردهای پزشکی استفاده می‌شود.

آیا ایمپلنت دندان روش درمانی گران قیمتی است؟

با توجه به اینکه ایمپلنت طول عمر بسیار بالایی دارد، در واقع یک روش درمانی اقتصادی است. ممکن است با توجه به اینکه هزینه کاشت ایمپلنت در ابتدا پرداخت می شود، گران قیمت به نظر برسد، اما باید در نظر داشت که سالیان سال مورد استفاده قرار می گیرد و نسبت به روش های درمانی دیگر طول عمر بسیار بالایی دارد.

آیا برند ایمپلنت مهم است؟

مهم این است که ایمپلنت از برندهایی انتخاب شود که گواهینامه های بهداشتی را داشته باشند (مانند FDA، CE) و روند تحقیق و توسعه آنها به طور کامل انجام شده است. امروزه درمان ایمپلنت با توجه به پیشرفت تکنولوژی و صنعت ایمپلنت که روز به روز خود را توسعه می دهد به نقطه بسیار خوبی رسیده است.

البته به این موضوع مانند تمام خرید های خود توجه کنید که ایمپلنت تقلبی نیز در بازار ارائه می شود که در چنین مواردی توصیه ما مراجعه به بهترین مراکز ایمپلنت شرق تهران است تا از کیفیت خدمات و اطمینان خاطر داشته باشید.

آیا می توان به محض کشیدن دندان ایمپلنت دندان را انجام داد؟

ایمپلنت را می توان به محض کشیدن دندان انجام داد. این روش به نام ایمپلنت فوری شناخته می شود. در واقع اگر حجم استخوان فک برای قرار دادن ایمپلنت کافی باشد، بلافاصله می توان تاج موقت را نیز روی آن قرار داد. ایمپلنت دندان ممکن است بلافاصله در استخوان های فک دارای عفونت قرار داده نشوند. در چنین مواردی می توان از لیزر استفاده کرد یا بعد از 2-1.5 ماه کاشت ایمپلنت را انجام داد. امکانپذیر بودن کاشت دندان فوری کاملا به شرایط دهان و دندان بیمار بستگی دارد.

عکس ایمپلنت تمام دندان ها شرق تهران

آیا بعد از کاشت ایمپلنت دندان های موقت ساخته می شوند؟

با توجه به تعداد دندان های از دست رفته و برنامه ریزی انجام شده، یکی از روش های دندانپزشکی موقت پس از کاشت ایمپلنت انجام می شود. در صورتی که بیمار بدون دندان باشد، درمان مینی ایمپلنت برای دندان های مصنوعی قدیمی یا پروتزهای موقت انجام می شود.

آیا هنگام کاشت دندان احساس درد خواهم کرد؟

ایمپلنت دندان یک روش درمانی بدون درد و راحت است. پزشک در طول روند جراحی با استفاده از مواد بی حسی مقدار درد شما را کاهش می دهد و پس از پایان کاشت دندان با مسکنی که پزشک شما بعد از جراحی تجویز می کند، درد و تورم ناحیه جراحی به حداقل می رسد. علاوه بر این، از لیزر برای جلوگیری از درد بعد از عمل استفاده می شود.

6 تا از بهترین مسواک های برقی برای تمیز، سالم و روشن نگه داشتن دندان ها
ادامه مطلب

ایمپلنت در شرق تهران

در صد موفقیت ایمپلنت دندان چقدر است؟

99 درصد موفقیت در افراد سالم تحت نظر پزشک وجود دارد.

چرا معاینه و پیش مصاحبه برای درمان ایمپلنت اهمیت ویژه ای دارد؟

در معاینه مشخص می شود که آیا بیمار اندازه و استخوان کافی دارد یا خیر. اطلاعات در مورد وضعیت سلامت عمومی به دست می آید. در معاینه، وضعیت لثه، وضعیت سایر دندان ها، وضعیت استخوان و دندان در عکس رادیوگرافی بررسی می شود و مشخص می شود که آیا شما برای درمان ایمپلنت گزینه مناسبی هستید یا خیر.

قبل و بعد ایمپلنت شرق تهران

آیا بعد از کاشت ایمپلنت بی دندان خواهم بود؟

اگر دندان از دست رفته در ناحیه قدامی باشد، می توان از دندان موقت استفاده کرد. هنگامی که شرایط مناسبی در ایمپلنت ناحیه خلفی ایجاد شود، می توان از دندان های موقت استفاده کرد. در ایمپلنت بیماران بدون دندان، توصیه می شود تا زمان بهبودی زخم از پروتز استفاده نشود.

چه مدت طول می کشد تا ایمپلنت با استخوان فک پیوند داده شود؟

پس از ایمپلنت، مدت زمان مشخصی برای ادغام پیج با استخوان نیاز است. این بازه زمانی متناسب با ساختار استخوان فک، وضعیت پزشکی بیمار، گشتاور کاشت ایمپلنت و اینکه ایمپلنت ها در فک بالا یا پایین قرار گرفته، متفاوت است.

طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

ایمپلنت مثل دندان طبیعی طول عمر بسیار بالایی دارد و اگر بیمار مشکل خاصی نداشته باشد بدون هیچ تداخلی می تواند از این دندان ها استفاده کنند. طول عمر ایمپلنت تحت تأثیر مراقبت های ضعیف از دهان، عفونت لثه و استعمال دخانیات قرار می گیرد.

ایمپلنت دندان در شرق تهران

آیا افراد مبتلا به دیابت می توانند کاشت دندان را انجام دهند؟

هیچ مانعی برای درمان ایمپلنت در بیماران دیابتی که تحت کنترل هستند وجود ندارد. انجام آزمایشات لازم برای بیماران دیابتی و سپس کاشت آن هیچ ضرری ندارد. در بیماران دیابتی که تحت کنترل نیستند، پس از انجام مداخلات ضروری درمان به زمان دیگری انتقال پیدا می کند.

چه افرادی می توانند کاشت دندان را انجام دهد؟

انجام دادن ایمپلنت دندان برای پزشکان متخصصی که با آناتومی دهان آشنایی کامل دارند و می توانند از فناوری پیشرفته استفاده کنند، مناسب است. به همین دلیل، مهمترین عامل برای افزایش موفقیت جراحی این است که پزشکی که این جراحی را انجام خواهد داد، جراح فک و صورت باشد.

مزایای ایمپلنت شرق تهران

یکی از مهمترین مزایای ایمپلنت شرق تهران این است که به بیمار این عملکرد را می دهد که بتواند بدون ترس از برداشتن پروتز صحبت کند و غذا بخورد. در نتیجه بیمار می تواند هر چه می خواهد بخورد، می تواند به طور معمول غذا بخورد. ظاهر طبیعی تری داشته باشد. به لطف ایمپلنت شرق تهران،  تحلیل استخوان که پس از کشیدن دندان شروع شده است متوقف می شود.

عکس مراحل ایمپلنت شرق تهران

در انتخاب کلینیک برای درمان ایمپلنت شرق تهران به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در انتخاب کلینیک دندانپزشکی که در آن درمان ایمپلنت شرق تهران خواهید داشت، بهداشت باید در اولویت اصلی شما قرار گیرد. کاشت ایمپلنت یک مداخله جراحی است و باید در محیطی استریل انجام شود. کوچکترین آلودگی باکتریایی می تواند باعث آسیب مالی  وجانی به شما شود.

معیار دیگر باید این باشد که آیا کلینیک دندانپزشکی درمان ایمپلنت شرق تهران را تضمین می کند یا خیر.از آنجایی که درمان ایمپلنت یک درمان طولانی مدت است، انتخاب کلینیک دندانپزشکی که قادر به پیگیری کل فرآیند باشد، روند را برای شما آسان تر می کند. انتخاب کلینیک دندانپزشکی نزدیک به خانه شما که این شرایط را داشته باشد و روند درمان شما را تسهیل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه