اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

انواع مختلف کشیدن دندان

انواع مختلف کشیدن دندان وجود دارد، این یک فرآیند بسیار رایج است که به دلایل بسیار مختلفی انجام می شود. در بین انواع کشیدن دندان باید به کشیدن ساده اشاره کرد که در آن دندان قابل رویت بدون نیاز به باز کردن فلپ یا بلند کردن لثه کشیده می شود. و از طرف دیگر، باید در مورد انواع دیگری از کشیدن ها نیز صحبت کنیم که به عنوان کشیدن دندان با جراحی شناخته می شوند، که یک مداخله جراحی پیچیده است و نیاز به مداخله یک متخصص دندانپزشکی متخصص دارد.

انواع مختلف کشیدن دندان

چند نوع روش کشیدن دندان وجود دارد؟

کشیدن دندان به دلایل مختلفی انجام می شود، از جمله:

  • دندان به دلیل تخریب زیاد، امکان درمان را ندارد.
  • دندان پوسیده در حال حاضر منشا یک فرآیند عفونی بزرگ است.
  • یا به دلیل کمبود فضا در فک بالا برای قرارگیری صحیح دندان ها

ساده ترین راه برای طبقه بندی انواع کشیدن دندان می تواند بین کشیدن دندان های غیر جراحی و کشیدن دندان جراحی باشد. برنامه ریزی صحیح برای موفقیت این روش درمانی ضروری است.

قبل از اینکه تصمیم گیری شود چه نوع کشیدن دندانی قرار است انجام شود، دندانپزشک مورد شما را با گرفتن عکس اشعه ایکس یا ارتوپانتوموگرافی از دهان بررسی می کند. آزمایشات رادیوگرافی همراه با اکتشاف دهان ضروری است تا بتوان نوع کشیدن دندان را برنامه ریزی کرد.

1 8

کشیدن ساده دندان مولر

کشیدن ساده دندان مولر یک روش درمانی نسبتاً ساده و سریع است که در آن با استفاده از ابزارهای دندانپزشکی خاصی به دندان فشار وارد می شود تا لق شود و سپس دندان با فورسپس خارج می شود.

موکوزیت دهان یا التهاب بافت های دهان
ادامه مطلب

برداشتن دندان مولر با جراحی

در مواردی مانند زمانی که دندانی در خط لثه شکسته است، یا ریشه‌ای که می‌شکند، یا دندان‌ با ریشه‌هایی خمیده‌تر هستند با کشیدن دندان به روش جراحی قابل درمان هستند. این یک روش درمانی است که نسبت به هر مورد خاص نیاز به یک جراحی پیچیده تر و طولانی تر دارد. برای این موارد، معمولاً باید لثه را بلند کنید تا به دندان داخل استخوان دسترسی داشته باشید و بصری آن را کنترل کنید. در برخی موارد، بخشی از استخوان واقع در اطراف دندان باید کشیده شود (استکتومی) تا دندان یا بقایای آن برداشته شود.

shutterstock 134949515 min.jpg.optimal

چه نوع دیگری از کشیدن دندان وجود دارد؟

کشیدن دندان که با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود، می تواند چهار نوع مختلف داشته باشد. این روش های درمانی شامل موارد زیر هستند:

  1. کشیدن ساده دندان در این حالت دندان و آناتومی آن امکان کشیدن آسان آن را فراهم می کند.
  2. کشیدن بقایای ریشه دندان ، این درمان شامل کشیدن دندان هایی است که آناتومی تاج خود را از دست داده اند، یعنی دندان فقط ریشه دارد. ممکن است این نوع کشیدن دندان به جراحی نیاز داشته باشند.
  3. کشیدن دندان نیمه نهفته: اینها کشیدن دندان معمولاً دندان آسیاب سوم هستند که به دلایل مختلف نتوانسته اند به طور کامل رویش کنند. این نوع کشیدن دندان ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.
  4. کشیدن دندان نهفته: این روش کشیدن دندانی هست که به دلایل مختلف نتوانسته اند به درستی رویش پیدا کنند. دندان های آسیاب سوم، از جمله دندان نیش و … معمولاً به این نوع کشیدن نیاز دارند.
قطع فوری خونریزی دندان و لثه
ادامه مطلب

به طور خلاصه، برای دانستن اینکه آیا دندان باید کشیده شود، موثرترین و توصیه شده ترین راه حل مراجعه به دندانپزشک برای معاینه کامل دهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه