اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

انواع ارتودنسی

انواع ارتودنسی

سه نوع درمان ارتودنسی با توجه به نوع مشکل دندانپزشکی وجود دارد که باید حل شود ، بنابراین ما بین ارتودنسی پیشگیرانه ، جراحی و اصلاحی تمایز قائل می شویم. علاوه بر این ، انواع ارتودنسی ثابت و قابل جابجایی وجود دارد که در کلینیک های دندانپزشکی داخل کشور استفاده می شود.

چه نوع درمان ارتودنسی نیاز دارم؟

عکس انواع درمان های ارتودنسی

چند نوع بریس و سیستم ارتودنسی وجود دارد؟

انواع مختلفی از سیستم های ارتودنسی وجود دارد که در حال حاضر در کلینیک های تخصصی استفاده می شود. از جمله مواردی که بیشتر از همه استفاده می شود ، می توان موارد زیر را برجسته تر کرد:

 • بریس های فلزی که سیستم ارتودنسی کلاسیک هستند.
 • براکت های سرامیکی که امکان درمان زیبایی را می دهد. به دلیل این که کریستال سرامیکی ، شفاف است ، رنگ آن با رنگ دندان شما همپوشانی دارد.
 • سیستم ارتودنسی زبانی یا لینگوآل ، که از بریس های کوتاه تر و سفارشی استفاده می کنند و به قسمت داخلی دندان شما می چسبد تا قابل مشاهده نباشد.
 • تراز کننده های شفاف آتل هایی هستند که روی دهان شما قرار می گیرد ، هر 2 هفته یکبار تغییر می کنند.
 • اگر فرزندان خردسال دارید ، به یاد داشته باشید که انواع دیگری از ارتودنسی وجود دارد که تغییرات و مشکلات انسداد را در دندانهای شیری کاهش می دهد و نیاز به درمان پیچیده تر در دندان های دائمی را به حداقل می رساند.

انواع درمان ارتودنسی و عملکرد آنها

انواع درمان ارتودنسی و عملکرد آنها

نسبت به شرایط دهان و دندان بیمار ، از یک یا چند نوع روش ارتودنسی استفاده می شود. اقدامات پیشگیرانه با اصلاح یک مشکل پیشرفته یکی نیست ، به همین دلیل بین ارتودنسی پیشگیرانه ، جراحی و اصلاحی تفاوت بسیار زیادی وجود دارد.

ارتودنسی پیشگیرانه

درمان ارتودنسی پیشگیرانه بخشی از ارتودنسی است که هدف آن  تشخیص به موقع مشکلات ارتودنسی و درمان به موقع آن است. به این دلیل ، از لوازم ارتودنسی متحرک استفاده می شود که خطرات احتمالی ارتودنسی را از بین می برد. ارتودنسی پیشگیرانه معمولاً در سنین پایین استفاده می شود. در دندانپزشکی کودکان عمدتا برای جلوگیری از مشکلات احتمالی استفاده می شود.

عوارض بی دندانی و راه حل‌ های آن
ادامه مطلب

این نوع درمان ارتودنسی معمولاً با اصلاح عادات مضر همراه است . برخی از روش های مورد استفاده در ارتودنسی پیشگیرانه عبارتند از نگهدارنده فضا ، کشیدن دندان های اضافی یا سایر اقدامات که مشکلات ناشی از رویش دندان را درمان می کند.

ارتودنسی جراحی

ارتودنسی جراحی با هدف درمان انحرافاتی که در آن اتفاق می افتد اما هنوز هم می توان آنها را تغییر داد تکامل آنها را درمان می کند.

در مواردی استفاده می شود که یک سوء انسداد یا عادت ایجاد شده است که هنوز قابل اصلاح است. این روش از رشد غیرعادی مجتمع جمجمه ای جلوگیری می کند ، به همین دلیل است که معمولاً در بیماران جوان و در موارد بسیار کمی در بزرگسالان استفاده می شود.

انواع ارتودنسی

ارتودنسی اصلاحی

درمان ارتودنسی اصلاحی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که مشکل ارتودنسی یا ناهنجاری انسداد از قبل ایجاد شده باشد و روند طبیعی مجموعه دهان و صورت را تغییر داده باشد. این مشکلات می توانند تغییر شکل قوس دندان یا تغییراتی در عملکرد شما ایجاد کنند.

معمولاً در جوانان و گاهی در بزرگسالان دیده می شود. در ارتودنسی اصلاحی هم از لوازم متحرک و هم از لوازم ثابت استفاده می شود که هدف آنها بازگرداندن عملکرد عادی و زیبایی دندان است.

 

ارتودنسی سعادت آباد

دریافت درمان ارتودنسی مقرون به صرفه می‌تواند تصمیمی باشد که هم به دلایل سلامتی و هم اهداف زیبایی گرفته می‌شود. در حالی که اکثر بیماران ارتودنسی ما بین 12 تا 18 سال سن دارند، تعداد زیادی از بزرگسالان نیز به دنبال ارتودنسی دندان هستند.

در برخی موارد، بیماران ما تصمیم می‌گیرند که به دنبال ارتودنسی دندان مقرون به صرفه باشند، زیرا یک لبخند بهبود یافته به آنها کمک می‌کند در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.

همچنین راهی برای محافظت در برابر سایر مشکلات دندانی است. نشان داده شده است که ارتودنسی دندان خطر پوسیدگی، پریودنتیت، درد فک، سردردهای مزمن و مشکلات جویدن را کاهش می‌دهد.

درمان ارتودنسی دندان به مسائل مختلفی می‌پردازد که می‌توان آنها را به روش‌های زیر دسته بندی کرد: فاصله (یا دندان‌های شلوغ یا شکاف)، کج بودن و مال اکلوژن. با این حال، بسیاری از افراد ظاهر دندان‌های شکاف خود را دوست ندارند و اغلب به دنبال روش‌هایی برای بستن این فضاها برای اهداف زیبایی هستند.

تریسموس دندان
ادامه مطلب

 

ارتودنسی شهرک غرب

نیاز به درمان ارتودنسی می‌تواند ناشی از بی‌نظمی‌های مختلف دندان‌ها مانند مشکلات شلوغی و فاصله‌گذاری، و هم‌ترازی نامتناسب فک بالا به پایین باشد. این شرایط نه تنها بر ظاهر کلی لبخند تأثیر می‌گذارد، بلکه بر عملکرد آن نیز تأثیر می‌گذارد و بسته به شدت شرایط نامناسب، عدم عملکرد می‌تواند منجر به مشکلات دیگری مانند ناهنجاری‌های صورت، درد فک، دندان‌های کشیده شده یا ترک خورده و از دست دادن دندان شود.

به منظور تشخیص اینکه آیا بیمار نیاز به درمان ارتودنسی دارد، یک سری سوابق شامل قالب‌های دندانی و عکس پانورامیک رادیوگرافی جمع آوری می‌شود. گاهی اوقات یک سی تی اسکن دیجیتال از سر برای ارائه نمای دقیق‌تری از نحوه قرارگیری فک‌ها مفید است.

ارتودنسی میرداماد

 

ارتودنسی میرداماد

برای بسیاری از بیماران، ارتودنسی دندان برای دستیابی به لبخندی درخشان ضروری است. ارتودنسی دندان ظاهر دندان‌های کج یا نامناسب را بهبود می‌بخشد و آن‌ها را به موقعیتی صاف‌تر و زیباتر می‌برد.

درمان ارتودنسی نه تنها ظاهر دندان‌ها را بهبود می‌بخشد، بلکه بایت را اصلاح می‌کند، عملکرد عملکردی دندان‌ها را برای خوردن و صحبت کردن به حداکثر می‌رساند و لبخندی منظم ایجاد می‌کند.

اگرچه زمانی بر یس‌‌های ارتودنسی برای نوجوانان تعیین می‌شد، اما به همان اندازه در بین بزرگسالان محبوب هستند. هیچ وقت برای بهبود ظاهر لبخندت دیر نیست. با افزایش تقاضا برای روش‌های صاف کردن دندان، گزینه‌های موجود برای اصلاح دندان‌ها نیز افزایش می‌یابد. بیماران دیگر محدود به بریس های ارتودنسی سنتی فلزی یا چینی شفاف نیستند.

 

ارتودنسی فرجام

 

درمان ارتودنسی اساساً دندان‌ها و فک‌هایی را که در موقعیت نامناسب قرار دارند اصلاح می‌کند. همچنین شامل درمان نقایص مختلف در رشد صورت به ویژه رشد فک است. متخصصی که با ارتودنسی سر و کار دارد، ارتودنتیست نامیده می‌شود.

یک متخصص ارتودنسی از تخصص خود استفاده می‌کند تا مطمئن شود که دندان‌های شما به درستی تراز شده‌اند. با مراجعه به متخصص ارتودنسی فواید مختلفی دارد:

 1. شکاف‌های وسیع بین دندان‌ها بسته خواهد شد.
 2. نوک دندان‌ها به خوبی در یک راستا قرار می‌گیرند و به شما امکان می‌دهند بایت مناسبی داشته باشید.
 3. دندان‌های کج صاف می‌شوند.
 4. گفتار واضح ظاهر خواهد شد.
 5. بهبود سلامت لثه و دندان شما
 6. از سایش بیش از حد یا ضربه به دندان‌ها جلوگیری کنید.
مزایا و معایب لمینت دندان
ادامه مطلب

 

ارتودنسی تهرانپارس

مزایای ارتودنسی تهرانپارس

ارتودنسی مزایای بیشتری نسبت به بهبود ظاهر زیبایی دارد. مزایای انتخاب ارتودنسی دندان‌ها عبارت‌اند از:

 1. بهبود عزت نفس
 2. بهبود عملکرد دندان‌ها از جمله جویدن بهتر و تلفظ و گفتار واضح‌تر
 3. کاهش خطر پوسیدگی دندان به دلیل جمع آوری ذرات غذا بین دندان‌ها
 4. کاهش خطر آسیب لثه و ضربه ناشی از اوربیت و مال اکلوژن

 

ارتودنسی جنت آباد

 

ارتودنسی جنت آباد

 

افراد در هر سنی می‌توانند از ارتودنسی در جنت آباد بهره‌مند شوند. دندان‌های کج، شلوغ یا بیرون زده بر ظاهر و عملکرد دندان‌های شما تأثیر می‌گذارند. ارتودنسی دندان نه تنها ظاهر لبخند شما را بهبود می‌بخشد. بلکه سلامت شما را نیز بهبود می‌بخشد.

دندان‌های صاف راحت‌تر تمیز می‌شوند و کمتر دچار پوسیدگی یا آسیب می‌شوند. اگر از ظاهر یا عملکرد دندان‌های خود راضی نیستید، ارتودنسی دندان ممکن است به شما کمک کند.

درمان ارتودنسی در جنت آباد دندان‌های شما را صاف می‌کند تا ظاهر و عملکرد بهتری داشته باشند. بریس ها یا سایر وسایل برای فشار ملایم به دندان‌ها استفاده می‌شود. در طی چند ماه یا چند سال، این فشار می‌تواند دندان‌های شما را در موقعیت مناسب قرار دهد. موقعیت دندان‌ها و فک‌های شما روی بایت شما تأثیر دارد.

بایت شما نحوه برخورد دندان‌های بالا و پایین شماست. هنگامی که دندان‌های بالا و پایین شما به درستی روی هم قرار نمی‌گیرند. به این حالت مال اکلوژن یا بد بایت می‌گویند. مشکلاتی مانند از دست دادن دندان، کج بودن، شلوغ بودن یا بیرون زدگی دندان‌ها می‌تواند در ایجاد بد بایت نقش داشته باشد. مکیدن شست یا انگشت نیز ممکن است بر گاز شما تأثیر بگذارد.

 

نتیجه گیری در مورد انواع ارتودنسی

مانند سایر درمان های دندانپزشکی در ارتودنسی ، پیشگیری برای اجتناب از درمان های تهاجمی و همچنین هزینه های بالاتر ضروری است. به همین دلیل ، ما توصیه می کنیم که به صورت دوره ای با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی خود برای جلوگیری از مشکلات سوء انسداد جلوگیری کنید. انواع مختلفی از ارتودنسی وجود دارد که نسبت به زمان درمانی که در آن استفاده می شود و نیاز مورد خاص شما توصیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه