اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

انزوای اجتماعی در میان افراد مسن

انزوای اجتماعی

انزوای اجتماعی در میان افراد مسن

بر اساس یک مطالعه جدید بر روی افراد مسن چینی که توسط محققان کالج روری مایرز NYU انجام شد، افراد مسنی که از نظر اجتماعی منزوی هستند، بیشتر از افرادی که تعامل اجتماعی بیشتری دارند، در طول زمان دندان‌های خود را سریع‌تر از دست می‌دهند. این یافته‌ها در Community Dentistry and Oral Epidemiology منتشر شده است.

Xiang Qi، دانشجوی دکترا در دانشگاه NYU Meyers و نویسنده اول این مطالعه گفت: “مطالعه ما نشان می‌دهد که حفظ و بهبود ارتباطات اجتماعی ممکن است برای سلامت دهان و دندان افراد مسن مفید باشد.” یافته‌ها با مطالعات قبلی مطابقت دارد که نشان می‌دهد شاخص‌های ساختاری گسست اجتماعی می‌تواند اثرات قدرتمندی بر شاخص‌های سلامت و رفاه داشته باشد.

انزوای اجتماعی و تنهایی در افراد مسن از نگرانی‌های عمده سلامت عمومی در سراسر جهان است و از عوامل خطر بیماری قلبی، اختلالات سلامت روان، زوال شناختی و مرگ زودرس است. به گفته سازمان بهداشت جهانی، در برخی کشورها، از جمله ایالات متحده و چین، از هر سه سالمند یک نفر تنها است. همه‌گیری COVID-19 این مسائل را در میان افراد مسن تشدید کرده است، زیرا بسیاری از تعاملات حضوری برای محافظت از افراد مسن در برابر عفونت قطع شده است.

انزوای اجتماعی و تنهایی مرتبط هستند. انزوای اجتماعی یک معیار عینی است که به عنوان داشتن روابط اجتماعی کم یا تماس اجتماعی نادر با دیگران تعریف می‌شود، در حالی که تنهایی احساسی است که در اثر فقدان ارتباط اجتماعی ایجاد می‌شود.

بی وو، پروفسور بهداشت جهانی در دانشگاه نیویورک، می‌گوید: در حالی که انزوای اجتماعی و تنهایی اغلب دست به دست هم می‌دهند، اما می‌توان تنها زندگی کرد و از نظر اجتماعی منزوی شد، اما احساس تنهایی نکرد، یا در محاصره افراد قرار گرفت اما همچنان احساس تنهایی کرد.

افراد مسن نیز در معرض خطر دیگری برای سلامتی هستند: از دست دادن دندان. در چین، افراد مسن 65 تا 74 ساله به طور متوسط ​​کمتر از 23 دندان دارند (بزرگسالان معمولاً 32 دندان دارند، یا اگر دندان عقل برداشته شده باشد 28 دندان) و 4.5 درصد از این گروه سنی تمام دندان‌های خود را از دست داده‌اند.

بیماری‌های لثه، سیگار کشیدن، عدم دسترسی به مراقبت‌های دندانی و بیماری‌های مزمن مانند دیابت و بیماری‌های قلبی خطر از دست دادن دندان را افزایش می‌دهند. از دست دادن دندان‌ها می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر کیفیت زندگی فرد داشته باشد و بر تغذیه، گفتار و عزت نفس تأثیر بگذارد.

گالر ی تصاویر