اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

چگونه مسواک مناسب را انتخاب کنیم؟ چرا انتخاب مسواک مهم است؟

نحوه انتخاب مسواک مناسب برای مسواک زدن دندان ها و برای سلامت و مراقبت از دهان بسیار اهمیت دارد. آنچه مهمتر از این است این است که مسواکی که استفاده می کنیم باید استاندارد باشد. در غیر این صورت نمی توان بهداشت لازم را تامین کرد و ممکن است بیماری های مختلف دندانی و لثه ای بروز کند. انتخاب مسواکی که برای مینای دندان بسیار مهم هستند. بنابراین چگونه باید تصمیم بگیریم که کدام نوع مسواک مناسب است؟

how to choose a toothbrush

اول از همه، از آنجایی که دندانپزشک شما فردی است که ساختار دهان و دندان شما را بهتر می شناسد، او فردی است که می تواند با توجه به موقعیت دندان ها، ساختار فک، مینای دندان و حساسیت، مسواک مناسب را برای شما توصیه کند. به طور کلی مسواک با مو های نرم توصیه می شود. زیرا موهای نرم می توانند پلاک و باقیمانده مواد غذایی را به ظریف ترین شکل ممکن پاک کنند، بدون اینکه به دندان آسیب برسانند.

پیشنهاد دیگر این است که سر برس ها کوچک باشد. مسواک هایی با سرهای کوچک می توانند راحت تر به دندان های عقب برسند. در عین حال، سر مسواک باید نوک تیز یا مستطیلی باشد. از طرف دیگر، موهای مسواک باید بیضی شکل و نرم باشند. در غیر این صورت ممکن است دندان ها آسیب ببینند.

وقتی به دسته نگاه می کنیم، نیاز داریم که این سازه از مواد انعطاف پذیر و غیر لغزنده ساخته شود. دلیل این امر این است که منطقه حرکت گسترده تر است و دسترسی به مناطق صعب العبور را تسهیل می کند. علاوه بر این، اندازه مسواک باید متناسب با اندازه دهان باشد. به عنوان مثال، دهان کودکان کوچکتر از بزرگسالان است.

اندازه برس های کودکان کوچکتر است. برای سلامتی ما، نه تنها دندان هایمان؛ نباید فراموش کنیم که باید لثه و زبان خود را هم مسواک بزنیم. حال که در انتخاب مسواک تصمیم گرفتیم، بیایید فهرستی از کارهایی که می‌توانیم انجام دهیم تا اثربخش مسواک و طولانی مدت باقی بمانیم، با چند مورد:

brush

برس شما باید به طور منظم نگهداری شود. پس از استفاده باید کاملا تمیز شود.

مسواک هرگز نباید مشترک باشد. در غیر این صورت، این می تواند منجر به عفونت شود.

پس از استفاده، برس باید در یک لیوان، شیشه یا ظرف مشابه نگهداری شود تا خشک شود.

مسواک های خود را در ظروف دربسته نگهداری نکنید. زیرا چنین ظروفی می توانند باعث تشکیل میکروارگانیسم ها شوند.

چه زمانی مسواک را عوض کنیم؟

مانند هر چیز دیگری، مسواک نیز طول عمر خاصی دارد. بازه زمانی تغییر یکی از مهمترین مسائل بهداشتی است. به گفته پزشکان، برس ها باید هر سه ماه یکبار تعویض شوند. با این حال، این دوره ممکن است بسته به ساختار مسواک کاهش یا افزایش یابد.

به عنوان مثال، اگر تغییر شکل های قابل مشاهده ای روی موهای برس مانند ساییدگی ، باز شدن و تغییر رنگ وجود داشته باشد، به این معنی است که زمان تعویض برس فرا رسیده است. برخی از برس ها، بنا به ماهیت خود، تمایلی به زوال فیزیکی ندارند. با این حال، توصیه می شود حداقل هر سه ماه یک بار آنها را تغییر دهید، زیرا آنها در برابر میکروب ها حساس می شوند.

bigstock Whitening Tooth Care Teeth H 232975081

آیا مسواک های برقی مضر هستند؟

در مواردی که هنگام مسواک زدن فشار زیادی وارد می کنیم، ممکن است قرمزی لثه ها یا خونریزی رخ دهد. مسواک های برقی که اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده اند اگر با انتخاب مسواک و سر مناسب استفاده شوند هیچ ضرری ندارند. برس های شارژی که برای سهولت استفاده بیشتر ترجیح داده می شوند و به لثه ها آسیب نمی رسانند.

آنها از نظر سهولت استفاده برای افرادی که در دست  دست خوب نیستند، مزیت دارند. اصولاً ویژگی هایی که وقتی می خواهیم برس دستی یا برس شارژی بخریم باید به آنها توجه کنیم. فراموش نکنیم که مسواک زدن حداقل 2 بار در روز از تشکیل پلاک روی دندان ها جلوگیری می کند. اگر می‌خواهیم از باکتری‌هایی که باعث بیماری‌های مختلف می‌شوند دوری کنیم، با انتخاب مسواک مناسب دندان‌هایمان را به درستی مسواک بزنیم.

به اشتراک بگذارید:

administrator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.