امکان تعویق کنگره

امکان تعویق کنگره

امکان تعویق کنگره اندو نیست اما برنامه‌های جانبی را حدف می‌کنیم!

بیانیه هیات مدیره انجمن اندودانتیست های ایران و شورای برگزاری کنگره بیستم در پاسخ به مطالبه تعویق کنگره در همراهی با مطالبات مردمی
تصویر از گروه خبر دندانه گروه خبر دندانه۵ مهر ۱۴۰۱۰

سرانجام پس از تاخیر طولانی مدت و یک روز مانده به شروع بیستمین کنگره انجمن اندودنتیست‌های ایران، هیات‌مدیره انجمن و شورای برگزاری کنگره در واکنش به مطالبه جمعی برای تعویق زمان برگزاری کنگره به نشانه همراهی با مطالبات مردمی، بیانیه‌ای منتشر کرد.

در این بیانیه که با محتوایی محافظه‌کارانه و بدون هیچ اشاره مستقیمی به شرایط امروز جامعه و اعلام موضع در برابر رخدادهای اخیر نوشته شده، هیات‌مدیره و شورای برگزاری کنگره اندو تاکید کرده‌اند: “این کنگره صرفا یک رویداد علمی است که از قبل و بدون امکان پیش‌بینی شرایط، برنامه‌ریزی شده است و اجرا یا عدم اجرای آن بیانگر هیچ گونه موضع‌گیری خاصی نسبت به اوضاع کنونی نیست.

متن این بیانیه بدین شرح است:

همکاران محترم اندودانتیست و دندانپزشکان گرامی
ضمن عرض تسلیت و با اظهار تاسف از شرایط پیش آمده کنونی کشور، پیرو درخواست گروهی از همکاران در مورد تعویق زمان کنگره، به استحضار می رسانیم که با توجه به تلاش یکساله هیات مدیره و شورای برگزاری کنگره ، متاسفانه زمان برگزاری مقارن با وقایع ناگوار کنونی گردیده است.
بدیهی است که نمایندگان شما در هیات مدیره وشورای برگزاری علیرغم خسته جانی از زحمات یکساله همانند شما شرایط روحی مناسبی برای برگزاری ندارند. اما طی جلسات متعدد و مشاوره با تعداد قابل توجهی از همکاران و پیشکسوتان به دلایل ذیل متاسفانه امکان لغو و تعویق کنگره به زمان دیگر میسر نگردید:

۱) ثبت نام حدود ۴هزار نفر همکاران سراسر کشور( تعداد قابل توجهی از همکاران در حال حاضر به تهران وارد شده اند).
۲) برنامه ریزی و دعوت از ۱۷۵ سخنران داخلی و ۱۹ سخنران بین المللی که بیش از نیمی از آنان در حال حاضر وارد تهران شده اند.
۳) طراحی و آماده سازی ۴۹ کارگاه عملی آموزشی که سازه ها نصب و وسایل و تجهیزات وارد کشور و از کمرک ترخیص شده است.
۴) تفاهم نهایی و تعهد برگزاری نمایشگاه مواد و تجهیزات با ییش از ۵۰ شرکت.
۵) عقد قرار داد های لازم و پرداخت به شرکت مجری کنگره ، سالن اجلاس سران، شرکت های حمل و نقل، سمعی و بصری، کترینگ، طراحی و ساخت و اجرای سازه های نمایشگاهی و کارگاهی و انتشارات و تبلیغات . لازم به ذکر است که تراکنش های مالی غیر قابل عودت در بیش از هفتاد درصد موارد فوق به انجام رسیده است.

در پایان یادآوری می شود که شورای برگزاری بر این باور است که این کنگره صرفا یک رویداد علمی است که از قبل و بدون امکان پیش‌بینی شرایط، برنامه‌ریزی شده است و اجرا یا عدم اجرای آن بیانگر هیچ گونه موضع‌گیری خاصی نسبت به اوضاع کنونی نیست.
با عنایت به موارد فوق، هیات مدیره و شواری برگزاری با درک عمیق شرایط موجود و اظهار همدردی، صرفا به برگزاری برنامه‌های علمی اکتفا کرده و کلیه برنامه‌های جانبی مرسوم، از قبیل اجرای موسیقی زنده، میهمانی‌ها، مراسم افتتاحیه و اختتامیه علیرغم انجام تمهیدات لازم و دعوت از مسئولین و برنامه‌ریزی جهت تقدیر از پیشکسوتان و دعوت آنان، حذف گردید.

با آرزوی سرافرازی ایران عزیز
هیات مدیره انجمن اندودانتیست های ایران و شورای برگزاری کنگره بیستم
چهارم مهر ۱۴۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه