اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

التهاب لثه چگونه ایجاد می شود؟

التهاب لثه

نشانه اصلی ابتلا به این بیماری التهاب یا خونریزی لثه است. التهاب لثه عمدتا با التهاب ، تورم و رنگ قرمز لثه خود را نشان می دهد. همچنین هنگام مسواک زدن یا خود به خود به راحتی خونریزی می کنند. در صورت بروز هرگونه علائم التهاب لثه یا علائم دیگر که نشان می دهد ممکن است با لثه خود مشکل داشته باشید ، با دندانپزشکان متخصص مشورت کنید.

4 9

علائم اصلی التهاب لثه

این یک بیماری لثه است که با التهاب و قرمزی لثه که دندان ها را احاطه کرده است خود را نشان می دهد. ما باید به ویژه التهاب و خونریزی لثه را برجسته کنیم. به همین ترتیب ، ما باید در مورد تغییر رنگ لثه صحبت کنیم و آن این است که در مقایسه با رنگ صورتی که یک لثه سالم دارد ، رنگ قرمز پررنگ خواهد داشت.

با توجه به این علائم ، توصیه می شود به پریودنتیست مراجعه کنید زیرا او در تشخیص و از بین بردن علت این وضعیت بهترین گزینه خواهد بود. و همچنین یک سری نکات را توصیه می کند که به شما کمک می کند از بروز مجدد این آسیب جلوگیری کنید.

3 8

التهاب لثه و بیماری لثه چگونه ظاهر می شود؟

منشاء التهاب لثه می تواند بسیار متنوع باشد و عمدتاً بر افرادی تأثیر می گذارد که از بهداشت دهان و دندان مناسبی برخوردار نمی باشند. و همچنین برخی افراد مانند ، زنان باردار ، بیماران دیابتی و غیره به دلیل تغییرات هرمونی از این بیماری رنج می برند. اما التهاب لثه و بیماری لثه چگونه خود را نشان می دهد؟

آیا می‌توان تنها از هیپنوتیزم به‌عنوان ابزار بیهوشی دندان‌پزشکی استفاده کرد؟
ادامه مطلب

اگرچه التهاب لثه یک بیماری است که در صورت درمان به موقع قابل برگشت است. باید در نظر داشت که این بیماری می تواند پیشرفت کند و به پریودنتیت تبدیل شود ، یک بیماری جدی و برگشت ناپذیر که نه تنها بر لثه تأثیر می گذارد بلکه باعث تخریب و از بین رفتن استخوان فک شما نیز می شود. پریودنتیت یکی از عوامل اصلی از دست دادن دندان است.

علائم التهاب لثه چیست؟

لثه های سالم محکم و صورتی رنگ هستند. لثه ها ظاهری شبیه به پوست پرتقال (خال خالی) خواهند داشت. همچنین این موارد به خوبی در اطراف دندان ها چسبیده اند.

هرگونه تغییر در این پارامترها ممکن است نشان دهنده آسیب پریودنتال باشد. با این حال ، برای ساده سازی تشخیص ، می توانیم به شما بگوییم که شایع ترین علائم و نشانه های التهاب لثه عبارتند از:

  1. لثه های قرمز ، بنفش یا ارغوانی.
  2. وجود التهاب یا تورم
  3. هالیتوز یا بوی بد دهان
  4. وجود انقباض لثه یا این که لثه ها به راحتی از دندان ها جدا می شوند.
  5. خونریزی هنگام مسواک زدن ، نخ دندان کشیدن یا فعالیت های دیگر.
  6. حساسیت لثه هنگام لمس.

در صورت وجود هر یک از علائم ذکر شده در بالا ، باید فوراً با دندانپزشک مشورت کنید.

2 8

در صورت بروز التهاب لثه چه اقداماتی باید انجام داد؟

التهاب لثه هنگامی که در مراحل اولیه تشخیص داده شود بسیار ساده است و شامل جرمگیری دندانپزشک و رعایت صحیح عادات بهداشت دهان و دندان در خانه است.

از این نظر ، ما نباید فقط در مورد اهمیت مسواک زدن بعد از هر وعده غذایی صحبت کنیم. اما برای از بین بردن بقایای مواد غذایی و پلاک باکتریایی که بین دندان ها باقی مانده است ، استفاده از نخ دندان و دهانشویه نیز ضروری است.

پنج نکته ارگونومی که حرفه شما را نجات می دهد!
ادامه مطلب

اگر بیماری لثه به موقع درمان نشود ، التهاب لثه می تواند به پریودنتیت تبدیل شود و صدمات جبران ناپذیری مانند از دست دادن استخوان فک و دندان های شما ایجاد کند. به همین دلیل ، بسیار اهمیت دارد که قبل از بروز این بیماری در اسرع وقت به دندانپزشک مورد اعتماد خود مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه