اطلاعات تماس

میدان تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی، بن بست محوی، پلاک ۲

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

استفاده صحیح از دهانشویه

استفاده صحیح از دهانشویه

در اواخر سال گذشته، دو پانل مشاوره توسط Johnson & Johnson برگزار شد که یکی از آنها اجماع نظر بیماران را در مورد استفاده صحیح از دهانشویه ایجاد کرد.

در اینجا، ما همچنان به بررسی علم، شواهد و راهنمایی‌هایی می‌پردازیم که از عناصر «تف» و «شستشوی» اجماع خبر دادند، همان‌طور که توسط رئیس، پروفسور ایین چاپل هدایت می‌شد.

در طول هر دو رویداد پانل مشاوره ملی (NAP) و پانل مشاوره بهداشتی (HAP) هدف اصلی این رویداد جستجوی نظرات هر دو مجموعه شرکت کننده در رابطه با حمایت و حفظ سلامت دهان و دندان در بیماران بین جلسات ملاقات بود.

به طور خاص موضوع این نشست تمیز کردن مکانیکی، هرگونه محدودیت و پشتیبانی کمکی احتمالی به شکل دهان‌شویه و شیمی درمانی بود.

جالب اینجاست که یکی از سخنرانان آن روز، پروفسور کریس دیری، شواهدی را بررسی کرد که نشان می‌دهد پوسیدگی و بیماری پریودنتال هر دو  مربوط به بیوفیلم هستند.

استفاده صحیح از دهانشویه و کاهش سطح باکتری دهان

در حالی که گونه‌های مختلف باکتریایی در ایجاد این دو بیماری دخیل هستند، عوامل خطر مشترک نیز وجود دارد، از جمله ژنتیک، اجتماعی اقتصادی، نژادی، فرهنگی، ناتوانی و جنسیت. با توجه به اینکه پوسیدگی و بیماری پریودنتال به طور جدایی ناپذیری درهم‌ تنیده شده‌اند، نمی‌توانید یکی را بدون دیگری حل کنید.

با این حال، بسته به اینکه آیا بیمار پوسیدگی یا بیماری پریودنتال را تجربه می‌کند، تفاوتی در نحوه استفاده صحیح از دهانشویه برای بهترین اثر وجود دارد، چیزی که آخرین نسخه (2021) جعبه ابزار مبتنی بر شواهد برای پیشگیری به آن اشاره می‌کند.

سطح شواهد به روز شده (2021) برای پیام “تف کن، آبکشی نکن” به صورت تف کردن، با آب شستشو نده تغییر یافته است، عبارت دقیق برای پیشگیری از پوسیدگی دندان در بزرگسالان عبارت است از: “تفک کردن، آب دهان خود را بیرون بیاورید”.

پس از مسواک زدن به جای شستشو با آب، برای جلوگیری از رقیق شدن غلظت فلوراید تف کنید اما دهان تان را نشورید.

گالر ی تصاویر