ارائه خدمات دندانپزشکی سطح یک با تعرفه دولتی در لرستان

دندانپزشکی

به گزارش خبرنگار اول دنت، مریم کوشکی امروز چهارشنبه در برنامه رادیویی مردم و مسئولان ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان اظهار داشت: جوانی، پویایی بالندگی و حرکت به سوی فردایی روشن است که با تلاش و کوشش و در سایه ایمان، تخصص، تفکر علمی و مشارکت اجتماعی جوانان در عرصه‌های مختلف نظام اسلامی محقق خواهد شد.

وی، ضمن تاکید بر اهمیت جوانی جمعیت، عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که امروز در کشور با آن مواجه هستیم، بحث جوانی جمعیت و فرزند آوری است که نیازمند فرهنگ‌سازی و همکاری رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: همه رسانه‌ها و همچنین ارگان‌ها باید در زمینه ترویج فرزند آوری کمک کنند تا این چالش را پشت سر بگذاریم.

کوشکی عنوان کرد: در دانشگاه علوم پزشکی لرستان اقدامات مختلفی در راستای جوانی جمعیت انجام شده است که می‌توان به شناسایی زوجین نابارور و معرفی به بیمه سلامت برای نشان‌دار شدن اشاره کرد.

وی با اشاره به تهیه بسته‌های آموزشی مرتبط با جوانی جمعیت و ارجاع به شهرستان‌ها و ادارات، گفت: در این رابطه کتابچه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نیز تهیه شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: به دلیل بالا بودن هزینه‌های غربالگری‌های ضروری دوران بارداری و داروهای ناباروری، پیگیر هستیم که تحت پوشش بیمه‌ها قرار بگیرند.

کوشکی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارائه خدمات دندانپزشکی سطح یک در برخی مراکز خدمات جامع سلامت، اظهار کرد: در برخی مراکز که دارای یونیت دندانپزشکی باشد خدمات دندانپزشکی سطح یک شامل ترمیم سطحی و کشیدن دندان ارائه می‌شود.

وی افزود: این خدمات با تعرفه دولتی ارائه می‌شود و فقط برای مادران باردار و برخی گروه‌های سنی کودکان رایگان است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: چنانچه مرکزی دارای دندان‌پزشک و یونیت دندانپزشکی باشد و از ارائه این خدمات ممانعت کند مردم می‌توانند با شماره ۱۹۰ تماس گرفته و شکایت خود را ثبت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *

نوشته های مشابه