اختصاص اعتبار ۴۶ هزار میلیارد تومانی برای اجرای پزشکی خانواده و نظام ارجاع

خانواده

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از اختصاص اعتبار ۴۶ هزار میلیارد تومانی برای اجرای پزشکی خانواده و نظام ارجاع خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری اول دنت ، سید جلیل میرمحمدی امروز در همایش «تجلیل از خادمان سلامت نوروزی» در سالن امام جواد(ع) وزارت بهداشت اظهار کرد: نجات جان هر انسان مطابق آیه قرآن برابر است با نجات جان کل بشریت و کادر سلامت مصداق عینی این آیه شریفه هستند؛ زیرا بنا بر اعلام وزیر بهداشت فقط با احیای قلبی در تعطیلات نوروزی جان 1073 بیمار را نجات داده‌اند.

وی با اعلام این که مجلس در دو سال اخیر بودجه‌های بسیار خوبی به نظام سلامت اختصاص داده است، افزود: اختصاص 5 هزار میلیارد تومان در سال 1401 برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و تداوم همین مقدار اعتبار در بودجه امسال برای اجرای این قانون، بخشی از این اعتبارات بوده است.

وی افزود: در زمینه اختصاص یک درصد از مالیات ارزش افزوده به نظام سلامت مطابق قانون، مجلس بودجه 4 هزار میلیاردی از این محل را در سال 1401 به 18.5 هزار میلیارد تومان افزایش داد که در بودجه سال جدید این رقم دو برابر شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: راه‌اندازی صندوق حمایت از بیماران خاص تحت حمایت مجلس انجام شد و در هر سال 5 هزار میلیارد تومان به این صندوق اختصاص یافته است.

میرمحمدی اضافه کرد: اختصاص اعتبار 46.5 هزار میلیاردی برای اجرای برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع، اختصاص 3.5 هزار میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان اورژانس و اختصاص درآمد حاصل از عوارض مالیات بر مواد دخانی بخش دیگری از تلاش‌های مجلس برای تقویت نظام سلامت بوده است.

وی بودجه 69 هزار میلیاردی دارو در سال جدید را ناکافی دانست و خواستار اصلاح آن شد و گفت: در کل، بودجه نظام سلامت در این مجلس از رشد 51 درصدی برخوردار بوده است.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *

نوشته های مشابه