اطلاعات تماس

پل رومی، بالای خیابان واعظی، بن بست محوی، پلاک 2

پشتیبانی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 18

استفاده کمتر از آنتی بیوتیک در دندانپزشکی

آنتی بیوتیک در دندانپزشکی

استفاده کمتر از آنتی بیوتیک در دندانپزشکی

سوئد یکی از معدود کشورهایی است که توصیه بهداشت دهان و دندان را برای دادن آنتی بیوتیک در دندانپزشکی پیشگیرانه به افرادی که در معرض خطر بالاتر عفونت دریچه‌های قلب هستند، به اصطلاح اندوکاردیت عفونی حذف کرده است. یک مطالعه رجیستری نشان می‌دهد که از آنجایی که این توصیه در سال 2012 حذف شد، هیچ افزایشی در این بیماری مشاهده نشده است.

اندوکاردیت عفونی یک بیماری نادر اما خطرناک است که در اثر عفونت باکتریایی دریچه‌های قلب ایجاد می‌شود و سالانه حدود 500 نفر در سوئد به آن مبتلا می‌شوند. افراد مبتلا به بیماری مادرزادی قلب، دریچه‌های مصنوعی قلب یا اندوکاردیت قبلی بیشتر در معرض خطر عفونت هستند.

افراد در معرض خطر بالاتر آندوکاردیت عفونی در سوئد، قبل از انجام برخی اقدامات دندانپزشکی، مانند کشیدن دندان، تراشیدن تارتار و جراحی، آنتی‌بیوتیک آموکسی‌سیلین را به عنوان یک پیشگیری کننده دریافت می‌کردند. این توصیه در سال 2012 به دلیل کمبود شواهد مبنی بر ضروری بودن درمان و کمک به جلوگیری از مقاومت آنتی‌بیوتیکی با کاهش مصرف آنتی‌بیوتیک لغو شد.

اکنون یک پروژه مشترک شامل محققان مؤسسه کارولینسکا بررسی کرده است که چگونه این تصمیم بر بروز اندوکاردیت عفونی تأثیر گذاشته است.

نیکو وهسارجا، نویسنده مقاله، دندانپزشک و دانشجوی دکترا در دپارتمان دندانپزشکی، می‌گوید: ما فقط می‌توانیم تغییرات کوچک و از نظر آماری غیر قابل‌توجهی در عوارض مشاهده کنیم. مؤسسه کارولینسکا : “بنابراین مطالعه ما از تغییر در توصیه‌ها حمایت می‌کند. این یک موضوع مورد بحث بین المللی است و سوئد و بریتانیا تنها کشورهای اروپایی هستند که استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها را محدود می‌کنند.”

تأمین داروهای مورد نیاز بیمارستان‌ها در تعطیلات نوروزی
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه