آغاز ساخت بیمارستان ۱۰۰۰تخت خوابی در مشهد/ وزیر بهداشت: ساخت ۵ ابر بیمارستان در دست اقدام است

بهداشت

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار خراسان رضوی، کار ساخت ابر بیمارستان یک هزار تخت خوابی در شهرک دانش و سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز شد. – اخبار استانها –

به گزارش اول دنت از مشهدمقدس، به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی مشهد،این پروژه در مجموعه شهرک دانش و سلامت مشهد با زیر بنای حدود صد هزار متر مربع و در راستای دسترسی آسانتر مردم مشهد و زائران بارگاه منوری رضوی در قالب 8 طبقه با جانمایی هزار تخت  بیمارستانی احداث می شود.

 

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در حاشیه آغاز ساخت این بیمارستان در گفتگو با وب دا اظهار کرد: استان خراسان رضوی و به خصوص شهر مشهد از لحاظ میزان تخت های بیمارستانی از  میانگین استاندارد پایین تر است از همین رو نیاز بود برای این استان و شهر مشهد که زائر پذیر است توجه بیشتری در حوزه ساخت بیمارستانهای مجهز مبذول شود.

تاکید وزیر بهداشت بر رشد تولید سلامت‌محور در سال 1402

بهرام عین اللهی با بیان اینکه به یمن ورود رهبر معظم انقلاب به شهر مشهد و براساس فرمایشات ایشان، ابر بیمارستان یک هزار تخت خوابی به منظور دسترسی آسانتر عموم مردم به ویژه زائران به خدمات درمانی در این شهر ساخته خواهد شد، خاطر نشان کرد: در این ابر بیمارستان تلاش می شود که همه تخصص ها حضور داشته باشند تا مردم مناطق مختلف شهر مشهد نیاز به طی کردن مسافت طولانی در شهر برای دریافت خدمت مورد نیاز خود را نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه دو ابر بیمارستان نیز با نام های حضرت مهدی(عج) و شهدای تجریش در تهران افتتاح شده است، گفت: برای سایر شهرها نیز پیش بینی ابر بیمارستان شده است و تاکنون ساخت  پنج ابر بیمارستان در دستور کار وزارت قرار گرفته است.

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد:با موافقت استاندار و پیگیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد سعی می شود برای ساخت این پروژه از پیمانکارانی استفاده شود که در مدت زمان کوتاهی بتوانند بیمارستان را تحویل دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه